• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz fahr agrolux 95

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Kako misliš doraditi? Skinuti ovu malu i sam napraviti novu Ricku!

Ručicu!
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Možda možeš i na tu ručicu navariti dodatak koji ulazi u kabinu ili skrojiti drugu ručicu

Planiram kupiti nov Deutz Fahr 5080 D Ecoline. To je nova D serija sa novim Far Morion motorom. Ova serija valjda mijenja Agroplus seriju, dali neko zna šta o ovim serijama.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Kad na taj čep počne da izlazi to je mjera, a kad ne izlazi onda je manjak i traktor da bude na ravnom.
Pozdrav

Imam pitanje vezano za hidraulik na agrolux u 70:
Hidraulik digne do jedne točke i dalje nediže . (Taman da prikljucak ne dira pod) Bez obzira u koji položaj ručice stavim digne do jedne točke. Kao da ima neki granicnik a to se prije nije događalo.
Znaš li u čemu može biti problem.?

Hvala
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kojom ručicom podižeš, jedna je graničnik oranja a druga podiže i pusta poteznice.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Onom većom sam podizao i spustao manja je bila stalno u jednom položaju.

Mislim na onu ručicu do blatobrana sa njom sam dizao i spustao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ona ručica koja ima brojeve je za graničnik oranja, ova druga ima polja za plivajući, za poziciju oranja i ujedno diže i pusta poluge, kod mene je to veća ručica. Pusti li poluge do kraja normalno, i kad podigne do kraja možeš li rukom podići još poluge prema gore.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Kad je priključak spušten, obje ručice moraju biti na istoj strani.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Kad ore nemora graničnik biti spušten, može biti recimo na broju 6 ili 7 pa da opet spusti plug, jedino netreba da bude na broju 10 ili 12, tada neće spustiti plug, jedino ako veća ručica ide do dole na plutajući položaj jer tada je graničnik isključen.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Sutra provjerim i uslikam pa pošaljem
Trenutno je malcer zakacen za traktor.
Inače kao što sam rekao ova manja ručica bude u jednom položaju (npr plivajucem ili dolje skroz polozaj) a sa ovom drugom rucicom sam dizao i spustao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nešto tu ne štima. Ručica koja ima brojeve 12345678910 mora biti dole do kraja kad radiš sa tarupom. Ova druga podiže i pusta tarup.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Nisam dobro napisal...
Nek proba na način da su obje ručice u donjem položaju. Ako spusti, nek polako podiže "Draft" ručicu da vidi u kojem položaju prestaje spuštati.
Na mojem kad vanjsku (do blatobrana) ručicu spustiš do kraja (preko graničnika), "premosti" i "Draft" ručicu, te možeš spustiti poluge čak i da je draft ručica u gornjem položaju (12).
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Nešto tu ne štima. Ručica koja ima brojeve 12345678910 mora biti dole do kraja kad radiš sa tarupom. Ova druga podiže i pusta tarup.
Znam da nešta nestima pošto je dosada normalno dizao do
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Do blatobrana sa šarenim poljima pusta i diže, a ova do sjedišta mora dole do kraja.

Do kraja dole do ovog šarafića. Nesmije biti gore do kraja podignita jer u tom položaju ometa ovu drugu ručicu.
 

car2607

Član
Tu od
14 Velj 2019
Poruka
40
Jbt. Miislim da je kod mene obrunto ( bar naljepnica) ,šarena polja su do sjedala a brojevi do blatobrana.
Sutra uslikam pa posaljem
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ovo je agrolux 60, do sjedista dole ručica a do blatobrana pusta i diže.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
U ovom položaju nemre spustiti. Gurni vanjsku ručicu skroz do kraja naprijed.


Pitanje: jel taj traktor ima Deutz F4L913 motor (4 cilindra)?
Ako je, isti je ko moj Argon.
Za većinu priključaka unutarnja ručica mora biti do kraja naprijed (isključena regulacija vučnog otpora), ovak:
Dignuto:
20231016_213345.jpg
Spušteno:
20231016_213450.jpg

Kad oreš, zelena ručica je negdje oko položaja 5, a vanjska ručica do graničnika, ovdje gdje su tri crtice(sad je gurnuta do kraja naprijed):
20231016_213516.jpg

Ako vanjsku ručicu gurneš skroz do kraja naprijed (u položaj "Float") također bi trebal spustiti.
Da se nemre dogoditi da Draft ručica ode predaleko, napravili smo graničnik:
20231016_213547.jpg

Ovo je vjerovatno 3 cilindra kao moj agrolux 60 e. Nebitno koji je traktor, isto je i na mom ecolajn 80 D. Ručica sa brojevima je uvijek dole do kraja na najvećem broju. A druga diže i pusta. Izuzev kada se ručica za dizanje i pustanje ograniči dole u polje gdje je slika pluga, onda se ručicom sa brojevima podesi dubina oranja, recimo na broj 7, a drugom ručicom se pusta i podiže plug, stime što se ta ručica uvijek mora pustiti na polje gdje je nacrtan plug. Ako se ne pusti ručica na to polje neće graničnik oranja raditi ispravno
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh