• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
uslužno sijanje kukuruze, dvorednom muzejskom oltovom sijačicom, 30 eura sat...;)
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Pa pokosi, posuši ,izbaliraj sam sa svojim strojevima,uračunaj amortizaciju i svoj rad ,pa budeš došao do cijene bale. Na to metneš zaradu i dobiš cijenu bale.
Pa nemam priključke zato i pitam imam zemlju svoju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
uslužno sijanje kukuruze, dvorednom muzejskom oltovom sijačicom, 30 eura sat...;)
I koliko rali se može posijati za taj jedan sat?
Meni nebi pasalo sijanje po satu za 30 eur, jer ja za sat vremena posijem 2-3 rali, bolje onda 30 eura po rali.. 😉
U komadu ili više njih, kako bilo da bilo mislim da ispod 1,80 europljana nemože biti.
Skup si da skuplji ne možes biti.
Ja bi tih 500 bala u jednom komadu covjeku pokosil, osusil i izbaliral za 400 e.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,224
Skup si da skuplji ne možes biti.
Ja bi tih 500 bala u jednom komadu covjeku pokosil, osusil i izbaliral za 400 e.
Ja nisam skup,jer ja i ne radim više usluge, zaboli me za tuđe probleme,samo komentiram,a ovi koji rade tu kod mene cijene su takve uzmi ili ostavi. Da si mi blizu nebih palio traktor za taj novac,nego bih pozvao tebe još bi bila klopa i pijača.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
I koliko rali se može posijati za taj jedan sat?
zavisi jel se voziš u prvoj ili drugoj...zavisi kak je dugačka ledina, zavisi kak je gazda pripremio, zavisi o puno toga...otprilike tri vure za ral.... :p
treba posal i stroj čuvat, ipak su to muzejski primjerci...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Upravo sam platio 20e za frezanje ovog komadića...
 

Prilozi

  • IMG_20240422_125229.jpg
    IMG_20240422_125229.jpg
    98.1 KB · Pregleda: 78

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Upravo sam platio 20e za frezanje ovog komadića...
Ja sam platio oranje i frezanje taman tako 100m2... - 50€. Dao mu 60€ jer nisam imao 50€ za dati.
I još mi dragi moj susjed nije spustio frezu do kraja nego su buse od oranja ostale ispod i kad smo čistili vrt izvukao sam 10-15 tački "plahti" busenja od oranja...
"Fool me once, shame on you... fool me twice, shame on me..."
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,013
Pa ako ćemo iskreno. Mi moj frezač se nije pretrgao baš od spuštanja freze....

Dublje ja znam s pipalicom oko voćki 🤣
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Čovjek je radio 15min oranje i 10 min frezanje. Cifra 50€ od svoje garaže do mene 800m...
Definitivno je jednostavnije kupiti mehanizaciju (gledano dugoročno u mom slučaju, jer sam u tranziciji prelaska na selo - zauvijek) nego li se moliti drugome da ti naplati i da ti poslije gubiš snagu i pola dana rmbajući ko konj ručno da popraviš ono šta je stroj nije odradio...
 
Posljednje uređivanje:

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
75
Naravno da sam htio, ali stara je inzistirala da ga ne zovem jer su to ljudi koji bi se uvrijedili i poslije bi se po selu pričalo da smo ovakvi i onakvi... pa sam odustao.
Ona se vratila na zemlju svoga oca i majke pošto je otišla u mirovinu, a ja sam još prije korone krenuo tamo u odlazak iz grada na selo u svoju (nadam se) slobodu i novi život. Nije lako jer sam rastegnut na 3 fronte, no nadam se da ću u narednih 2-3 godine zaokružiti zacrtane ciljeve.

Eto, i ovo je jedna škola više, ako ništa drugo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh