• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena kukuruza u otkupu

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,922
Kolega pa za 300 kn nitko neće voziti tvoj traktor i prikolcu u polje cirka 3 kilometra u jednom smjeru i toliko punu natrag, stim da sjedi max jedan sat dok se ne požanje.
 
  • Tužno
Reactions: ZJ

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Muha u pravu si, posul bum se sad s pepelom... i ZJ je trebal biti i puknuti....

Evo i ove godine planirao ići u Gudovac da ti budem bliže i opet se izjalovilo... ove godine berbe, svi poludjeli, i vrijeme pa je prerano dozorilo, šećeri na 16-19.

No, evo jučer išal gledat jedan Tornado 40 kod jednog dede, sve je super ali je čovjek zadel međaš ili neki stup pa je kljun zamaknulo i potrgalo kod pogona lanaca kučište s nutarnje strane iznad remenice freze, plus još švasova ispod bunkera,,,, mislim da ga je posšteno odbacilo.... cijena 23 000 kn no nemam vremena iti to remontirati
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,897
Prije par godina ženin bratić odlučio sa jednorednog na dvoredni berač.
Prodao jednorednog i za malu razliku u doplati kupio dvorednog koji je izgledao kao nov.
Doslovno 20x bolje je izgledao nego njihov jednoredni.
I kad su krenuli brati,ništa se ne događa,nit klipovi idu u bunker,nit se vrtilo sve šta se trebalo.
Remont ih je koštao da su mogli kupiti ispravnog,jer tu je dosta toga bilo neispravno/pomotano/razvaljeno..
Tak da budi oprezan sa jeftinim beračima.

Nego,nije li trenutna cijena kukuruza smiješna s obzirom na lanjsku cijenu,kao i povećanje inputa?
 
Posljednje uređivanje:

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,922
Kaj se tiče cijene u odnosu na prošlu godinu,o tome se može diskutirati. Sad se opet vraćamo na ono, dal' brati u klipu ili zrnu pa sušiti? Sigurno je da bude u proljeće skuplja,no i input bi kod sjetve mogao biti veći.
 

PecKe

Član
Tu od
15 Stu 2021
Poruka
62
Ovo što vidim oko cijena to je smijeh. Cijena na kućnom pragu ispod 3.20 ne će biti. Makar hranio 2 godine s njom, ispod ju ne ću dati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,897
Ako bereš u zrnu,a trebat će sušiti,troškovi će biti papreni.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,922
U klipu,mogu ložiti u centralnom grijanju, barem ne budem imao puno potrošenog plina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,134
Muha u pravu si, posul bum se sad s pepelom... i ZJ je trebal biti i puknuti....
Zemi duplu dozu, a Puki, a Zbalija.....
Bumo nekad, ako poživimo, malo te samo kajlam, a najviše me boli kaj ga nikad nisi na kurblu pripalil i podjelil s nama video da vidimo kak te po koljenu pripalila ;) (y)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Samo dragi bog zna koliko bu koštala koruza druge godine. Možda nam se i poljoprivreda oporavi sa ovim poremećajem, jer se sad nekima i bude isplatilo.... no to je moje nagađanje...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,178
Sad sam malo cital postove u ovoj temi i doslo mi je da se rasplacem.
Dok se samo sjetim da sam ja u jesen 2022. bral u klipu i spremal ju, a odmah ispod kombajna je bila preko 2 kn, da bi ju ovoga ljeta jos i krunil i prodaval po 1.5 kn/kg.
A ovu sad cijenu necu ni komentirati, ako iduce ljeto ne bude bar 1.5 kn/kg iliti 0.20 eur, onda ide sve u propast.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,277
Ma kome više treba kukuruz i pšenica? Svinje ubijaju, krava po selima više nema. stanovnika je sve manje. Moramo se okrenuti ka proizvodnji municije, bombi i granata. Za tim je najveća potražnja u svijetu. Ljudi moji da li je to moguće....????? 🙏
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,721
Sad sam malo cital postove u ovoj temi i doslo mi je da se rasplacem.
Dok se samo sjetim da sam ja u jesen 2022. bral u klipu i spremal ju, a odmah ispod kombajna je bila preko 2 kn, da bi ju ovoga ljeta jos i krunil i prodaval po 1.5 kn/kg.
A ovu sad cijenu necu ni komentirati, ako iduce ljeto ne bude bar 1.5 kn/kg iliti 0.20 eur, onda ide sve u propast.
Kod nas, Karlovac i okolica je kukuruz po 0.40€(3 kn) cijelu godinu i nitko se ne žali od kupaca.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,922
U mojoj okolici, ima još puno kukuruza koji čeka " bolje dane" Svi oni koji nisu imali ugovor o otkupu, još ne znaju kud bi s njim,nema otkupa. Mnogi naivni preorali livade i sijali kukuruz. No što sad s njim? Cijena imputa pojela , ovako loš urod, skladištiti se nema kud. Ova situacija jedino pogoduje lovačkim društvima, neće morati hraniti divljač, koje ima na pretek. Zaključak je sljedeći (da se netko ne uvrijedi) kaže jedna stara poslovica " Lako budalu zaj***t"
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Karlovačka županija nije interesantna sa svojim površinama..a njima je interesantno ako naprave pomutnju i neslogu između polhiprivrednika u raznim regijama...to je samo moja zločesta mašta.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,569
Hajnekenove cisterne voze prašak i kemiju iz Mađarske...tak delaju pivu
 
  • Tužno
Reactions: ZJ
Na vrh