• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BOURGOIN berač kukuruza

  • Temu pokrenuo deutz130
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Opet kao i sve zavisi od tvojih potreba i uslova za rad u kombinaciji sa finansijskim projektom i mogućnostima.
Tako da sve naše savjete moraš uzeti sa rezervom.

Ja sam uzeo GM3 i odmah nakon jedne sezone je bilo da plačem od muke ili da ga sasiječem brusilicom.
Redovi su na 80 a on je širok u točkovima 265 cm ako sam dobro zapamtio. U još tome dodaj da neko sijačicom bez markera primakne redove na 40cm onda ti razne suicidalne ideje padaju na pamet.

Onda sam uspio naći i složiti četvrti red kao na ALXu i to je već sasvim druga priča iako je razmak sada 75-70-75.
Bilo je strašno mnogo posla ali vrijedilo je svake kapi znoja.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
Stručnjaci su ga prevrtali i na razoricu :hahah:
Da da . visina kabine 3,3m , bunker je negdi oko 3 metra . a širinu traga nema nikakvu . Ko ne pazi okrene ga samo tak .

Opet kao i sve zavisi od tvojih potreba i uslova za rad u kombinaciji sa finansijskim projektom i mogućnostima.
Tako da sve naše savjete moraš uzeti sa rezervom.
...
Isto je i na md8 . Bilo bi dobro dok bi se kukuruz stavljal na 80 cm . 4 reda je nekaj sasvim drugu . Da ne pričamo o uvratinama (gaženja dosta , još ako ima ograda ili tak nekaj uz među) . Kod nas ih je bilo 4 u selu . Jedan je poginul sa njim . dalekovod i bunker ubilo ih na licu mjesta . Mislim da je još jedan ostal , a i taj više ništ ne radi (možda je čak i prodan).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,867
A gle mozda cu jos plakat za slovencom (mada sumnjam). Al kak vele ko ne riskira, ne profitira😆😆😆
Nećeš, vjeruj mi.
Bil sam jako vesel kad sam ga povoljno kupi (razj...nog), a sretan ko malo dijete kad je T80 otišel z dvora 2 god poslije...
...A još danas mi je za T35 (iako mi, realno, više ne treba, niti ima mušterija a niti ja više vremena za to).
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
79
Nećeš, vjeruj mi.
Bil sam jako vesel kad sam ga povoljno kupi (razj...nog), a sretan ko malo dijete kad je T80 otišel z dvora 2 god poslije...
...A još danas mi je za T35 (iako mi, realno, više ne treba, niti ima mušterija a niti ja više vremena za to).
Svi smo mi sretni dok šklopocija otiđe iz dvora . Dok naleti nekakov bedak koji kupi nekaj takvoga .Takvi mali jednoredni berači danas se prodaju samo tak . (naravno za neku normalnu cijenu , šverceri sve voze)
 

Zetorko

Član
Tu od
21 Velj 2016
Poruka
76
Mi smo ga kupili novog. I od prvoga dana problemi. Bila je to prva serija 80tki. Jos neispitan, prve godine vise u servisu nego na polju.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,079
Ja sam na GM3 , sve odogovara od zetora uz minimalne prepravke.
 

bourgoin

Novi član
Tu od
4 Kol 2023
Poruka
1
Moraš znati da bourgoin ima svoje kljune na 163 cm . Tj nekih 80cm red od reda . Za usluge dobro ako su redi točni . Ako stavi red do na 50-60 cm kak je znalo biti kod spajanja skoro pa mu celoga reda pogaziš ako ne paziš . Ubiti sranje od stroja . Ja da si ga moram kupovati Nazad samo 4 reda .
Može dečki pitanje na koliko se obrtaja mora vratiti motor Perkins bez ruba na bourgoin gx300
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
618
Pozdrav,

Dal ima ko dijelove reduktora za MD8, potreban prednji desni tj samo kučište sa flanđom kroz koju idu vijki kotača... HITNOO!! Ili znate nekog ko bi mogao imati!?

Unaprijed Zahvaljujem.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,576
Evo jednog četverorednog Burgoina kaj sam večeras asistiral. 10 km na rikverc… Još je otišel u krivu stranu pa mi je savinul desni blatobran na Fendtu kao što možete vidjeti… 🤦‍♂️
IMG_3493.jpeg
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,576
Vukel sam ga na rikverc (on je išel u rikverc) jer nemaš gde napred šlep štangu prikopčati.
Moja ideja je bila da ga guram al on nije htel u slučaju da mora naglo stati… Izgleda da je nekaj sa jednim hidromotorom.
 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,576
Bil je upaljen i pumpa je delala al vjerojatno je nekaj puklo na pogonu desnog kotača pa ga vrti u prazno i naravno drugi stoji na mjestu. Da su hidromotori ispravni onda ga nemreš šlepati bez ispuštanja ulja kolko je meni poznato.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,138
Najvjerojatnije samo spojna čahura.
Ništ komplicirano za zamjeniti ako ju imaš pri ruci.

U pravu si, neda se šlepati. Treba motor pomaknuti malo prema van taman da ta čahura odzubi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh