• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Poljsko Pol-Mot Warfama, kupljenu u Jurvalu, isto kao i tvoja koliko para toliko muzike!

Gdje se proizvodi tvoja?
 
C

ciganek1

Guest
Moja je isto iz poljske. Inače cijena nove je 12 999 eura sa PDV-om.
Radi na valjke, ima centralno podmazivanje i pick-up je širok 180 cm.
Napiši neke podatke o svojoj roto-preši, dal koristiš špagu ili mrežu?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Koristim mrežu jer su onda bale puno ljepše nego da koristiš špagu, pick up 2 metra.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
jedno pitanje...što je ekonimičnije,špaga ili mreža?meni se čini da to puno špage troši...
 
C

ciganek1

Guest
Meni je trošak mreže po bali 4,5 kn a špagu još nisam ni probal koristit jer sa mrežom prije omotaš balu i bala je ljepša kao što piše i Mario.
Mario kak ti se ponaša rolo-preša u baliranju slame?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Moja dobro balira pšeničnu slamu ali od ječma teško, tebi?
 
C

ciganek1

Guest
Ja sam imal probleme sa suhom slamom od pšenice (srpanjke), pri kraju kad je trebalo balu stisnut bala je u preši stala a preša se vrti. Tak da sam išel balirat ujutro u 5. sati dok je još bila debela rosa i išlo je bez problema.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
vidio sam dosta bala na jednoj njivi koje su se raspale,tj. nisu dobro omotane mrežom,jel to do traktorista ili do balirke?kako znate kad treba izbacit balu van iz balirke?
 
B

Bobo

Guest
takodjer sam i ja vidio jako jako puno raspadnutih bala u mojoj okolici, ali one koje su zavezane su skoro pa savrsene...

mislim da je to do lose, izganjane prese. nisam ovdje vidio niti jednu novu presu, samo omotac jedan. Toliko o tome.


Koliko sam vidio po raznim video isjeccima, balirka pisti kad je bala "gotova" te da se treba iskipati. Slicno kao i kad je na kombajnu pun bunker ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Imate dvije vrste roto presa te takve upotrebljavaju spagu ili mrezu ove starije koje su valjkaste one su po mome losije i losije zbijaju balu te bale izgledaju deformirane,necemo sada o njihovim manama.Ove sa platnima su bolje.
Da bi znali kada trebate izbaciti balu uz presu dobijete i jedan dodatak - displej kojeg stavljate u kabinu i on vam pokazuje sve sto je potrebno.imate centar i sa ljeve i desne strane lampice na kojoj strani se pale lampice na tu stranu u pick-up mora kupiti vise slame,te ostale infor.nekada morate traktror voziti kao izmedu cunjeva kada balirate.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hehe svašta...mislio sam da je to ipak ono samo deri miško,koliko sam vidio po internetu..
 
B

branko

Guest
evo vam na slici kako izgleda kontrolna jedinica od burazove prese, sto se tice podesavanja ima blizu sto pozicija koje se mogu podesiti, od tvrdoce bale, koliko puta ce omotati mrezu i dali ce je omotati automatski ili daje signal za rucno ukapcanje omatanja, da li ce odmah izbaciti van iz komore automatski ili rucno, dali ce je omotati folijom automatski ili rucno, i opet da li ce je izbaciti dolje automatski ili rucno , (ova izbacivanja iz komore i sa omotaca kad imas slozeno na rucno onda mozes ostaviti dvije bale gore tj. jednu u komori a jednu na omotacu i dovesti ih doma), koliko ce je puta omotati itd. plus toga jos ima jedno pedesetak funkcija koje nadzire senzorima i javlja pogreske ili usmjerava presu, signalizacija moze biti samo zvucna, samo simbolom na displeyu ili obadvoje. sto se tice ovog da ima dosta rasurenih bala to se obicno dogadja zbog prasine i pljeve koja se nakupi u sistemu za omatanje i vecinom se dogadja samo sa suhom slamom ili sijenom, kod sjenaze rijetko. necak je ove godine napravio preko tisucu bala i nije imao nijedno rasturanje (ali poslije svakih pedesetak bala ocisti mehanizam od smeca) . zvona sto se tice sistema za presanje tj. dali ima valjke (lance) ili remenje (tj. kako si ti napisao trake) ovisi ti o proizvodjacu prese, sistem s valjcima je skuplji ali su mu bale puno tvrdje nego s remenjem. mogao si vidjeti bale na slici koje smo mi vozili i u svakom slucaju nisu nemoze se reci da su neugledne. jedino neugledno izgedaju bale vezane spagom umjesto mreze. za krone i claas znam da mogu koristiti oba sistema vezivanja.


Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Stavit ću, moja balirka nema ništa eletronike, imam mjerač pritiska na njoj i kad dođe na 20 pustim balu.
Evo slike, kad budemo balirali slikat ću ju opet u radu jer su ove slike loše
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.


Evo i Zetora kako nosi bale
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
eee...
to sam čekao,bravo mario!
mene inače zanima najviše spremanje sijena,sjenaže i te stvari...
 

Najnoviji postovi

Na vrh