• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

B&S motori

P

Pike

Guest
Da, upravo tako....mada bi svejedno bolje bilo da ju ima....primjera radi, stari tomos motori su također imali sistem gravitacije pa su svejedno imali pumpicu....lakše bi upalila da ima.....ali dok pali nema veze jel da?....

dobro je dok ne placamo porez na gravitaciju
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ti imaš, ak se ne varam "sistem pulsa jet"....uglavnom, da ne kompliciram, imaš automatski čok..po meni....čok+.....pumpica-....sve u svemu, u prednosti si...još da je manualni....:prayer:
Hebem ja njima sve te điđe miđe za olakšani start....dobro tak dugo dok ne poćne prcat u mozak. A to je brže nego čovjek očekuje:mad:
Kaj je teško ljudskom biću shvatiti 2-3 operacije za paljenje motora....
Ful čok, pol gasa, kreši, vrati čok i to je to.......
Ps: oprostite ak su mi misli malo šuć-muć.....kalnik je kriv!!!!!!!!:rolleyess:
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Ti imaš, ak se ne varam "sistem pulsa jet"....uglavnom, da ne kompliciram, imaš automatski čok..po meni....čok+.....pumpica-....sve u svemu, u prednosti si...još da je manualni....:prayer:
Hebem ja njima sve te điđe miđe za olakšani start....dobro tak dugo dok ne poćne prcat u mozak. A to je brže nego čovjek očekuje:mad:
Kaj je teško ljudskom biću shvatiti 2-3 operacije za paljenje motora....
Ful čok, pol gasa, kreši, vrati čok i to je to.......
Ps: oprostite ak su mi misli malo šuć-muć.....kalnik je kriv!!!!!!!!:rolleyess:

da samo kaj taj motor nema čoka!!!:supris:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pike veli da nema pumpicu....to znači da ima čok.... vrlo vjerojatno automatski
 
P

Pike

Guest
Pike veli da nema pumpicu....to znači da ima čok.... vrlo vjerojatno automatski

ima cok manualni.
na istoj sajli gdje i gas.
krajnji polozaj je cok, na sredini ful gas, drugi kraj min gas.
uglavnom kada ju palim pustim gorivo, ful cok i dva puta potegnem, kad ju upalim prebacim sa coka na ful gas upalim pogon i setnja.
 

zarkotekica

Novi član
Tu od
4 Lis 2023
Poruka
3
Pozz imam samohodnu sa motorom B&S E 500 stara je 2.5 god i pocela da mi trosi ulje nenormalno okosim 10.ara i od max ode na sredinu. Raspitivao sam se po servisima i doso do informacije da i da se urade karike sta vec nece terati duze od 1 god to im se pokazalo iz prakse. Kakva su vasa iskustva
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Imam novu sa motorom E620 kosila ovu sezonu sve zajedno jedno 5000 m2, za sad ne troši ulje. Ako je trava "jaka" kod tebe, može biti da zbog jačeg opterečenja troši ulje.
 

zarkotekica

Novi član
Tu od
4 Lis 2023
Poruka
3
Ali na dva kosenja ulje nestane veliki je teosak sipati komplet ulje na dva kosenja travnjak je oko 10 ara

Znaci resenja nema u boziju mater
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako si spretan rastavi je ..pa tko zna , možda je neka banana .

Da li to počelo naglo ili postepeno ?
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
180
Gam servis ima video na youtube o tome zašto novi motori brzo stradaju zbog lošeg filtera zraka koji je samo jedan sloj spužve. Ista stvar ko i kod tebe, par godina i onda novi motor...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Kod mene je papirnati filter zraka, neznam kako je kod kolege forumaša Žarka.
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
180
Po njegovim tvrdnjama nije dovoljno kvalitetna i ona bi se tribala nauljit da kupi što više prašine na sebe. Kod motora s papirnatim filterom ima dosta manje kvarova.
 

zarkotekica

Novi član
Tu od
4 Lis 2023
Poruka
3
Gam servis ima video na youtube o tome zašto novi motori brzo stradaju zbog lošeg filtera zraka koji je samo jedan sloj spužve. Ista stvar ko i kod tebe, par godina i onda novi motor...
Nemogu da nadjem taj snimak,kako da kontaktiram tog servisera

ako si spretan rastavi je ..pa tko zna , možda je neka banana .

Da li to počelo naglo ili postepeno ?
izmerio ulje bilo je na vrh meraca dolio i od tada jede vise ulje nego goruvo i dimi

Po njegovim tvrdnjama nije dovoljno kvalitetna i ona bi se tribala nauljit da kupi što više prašine na sebe. Kod motora s papirnatim filterom ima dosta manje kvarova.
Moj je sundjerast

Kod mene je papirnati filter zraka, neznam kako je kod kolege forumaša Žarka.
Sunjer
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,584
Suhi spužvasti filtri su isto kao ementaler sprječavaju da motor ne udiše travu, lišće i mikro čestice plastike (ali samo ako si udaljen 500 km) od Osječke katastrofe.:sneaky:
Već odavno su izmišljeni filtri zraka sa uljem. Dva primjerka koja su mogla spriječiti nastale dišne probleme.
IMG_20231009_132859[1].jpg
IMG_20231009_132917[1].jpg
 

zarkotekica.

Novi član
Tu od
19 Ožu 2024
Poruka
4
Pozz imam kosacicu sa briggs motorom 500 e nakon 2 sezone pocela je trositi vise ulja nego benzin na 2 kosenja ode rezervar ulja. Sta je tu uoitanju nije mi jasno. Sada radi jako nemirno i cudno. Da li vredi popravljati motor ili kupiti nov. Cuo sam da ovaj model sa spuzva filterom se lose pokazao,i da filter mora biti nauljen da bi se sprecilo prodiranje cestica kroz njega. Vidim da ima i motori sa papirnim filterom za vazduh sta se bolje pokazalo u praksi
 

Najnoviji postovi

Na vrh