• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Aparati za zavarivanje ili po domači "švasaparat"

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
Gledao sam taj dupli pulsni u proistalu i sviđa mi se, ali tu krećemo s 800€ za aparat + gorionik, kabeli itd. itd. pa smo na preko 1000 za čas... znam da je 2m relativno kratko na parksideu, ali kad me počne ograničavati kupim 4m i nadam se da će kotačići gurati...

Koliko vidim ni wurth 180-5S nema dupli pogon.. a i ovaj dupli pulsni što kažeš ima kao opciju.

Ne znam jel se može kupiti posebno i ušerafiti dupli pogon ili je to prevelika kemija.
Taj parkside ispadne 530€ i ima 5 godina garancije... meni za variti oko kuće, po traktoru, prikolici i sl. dovoljno nadam se... samo izgleda da nitko ne znam puno o tom aparatu u HR s obzirom da nije bio kod nas u prodaji.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Kolega ima na Hugong Extermigu duplu vuču, a moj Pmig koji ima dupli puls i trebal bi biti baš za aluminij
ima jednostruku vuču. To mi nije baš logično.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,970
Aha, očekuješ od Kineza neku logiku?? Kod njih "igra" (kao i kod drugih) glavno da se proda!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
A ovo?

PARKSIDE PERFORMANCE® MIG-Pulse-Schweißgerät »PMPS 200…

Po online recenzijama se čini sve ok osim nekih problema s dodavanjem žice ako se stavi kolut 15kg s obzirom da je jednostruki pogon.
Jel moguće kupiti i staviti dupli pogon posebno? I to nekako fino da se može vratiti stari ako bi trebalo zbog garancije s obzirom da je garancija 5 godina.
evo ti pogon 4x4 kad si baš zapel za to i 7godina garancije
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
evo ti pogon 4x4 kad si baš zapel za to i 7godina garancije

Pa nije ovo loše ovako na prvu... ima dupli pogon, nema dupli puls, ali ok... ima 3m kabel za masu i 3m šlauf za mig-mag... hvala, za razmisliti


...jedino kaj garancija nije u HR ;)
Ha nadaš se da ti neće garancija trebati... ako baš zatreba može se slati.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Pa nije ovo loše ovako na prvu... ima dupli pogon, nema dupli puls, ali ok... ima 3m kabel za masu i 3m šlauf za mig-mag...
3 metra poli kabel je drek.... Pa nemreš stalno vleći aparat za sobom, u najmanju ruku, jer ima bocu.
Nije to REL, da nema plina ni žice, pa da ga možeš nosati.
Zato ti velim da je Proinstal bolja opcija, jer tam moreš kupiti i dupli pogon i 4 ili 5m polikabel, 4m masu itd.

Imam nekoliko 3m kabela, ali stoje, a samo jednoga od 4m koji je na aparatu. Da sam mogel nabaviti 5m, bil bi gore.

Ha nadaš se da ti neće garancija trebati... ako baš zatreba može se slati.....
A da... ali onda 30e za poslati, 30e za dobiti natrag...fućkaš takvu garanciju.

A kaj kupiš u lidl.de, možeš kod nas u lidlu zamijeniti?
Kak misliš zamijeniti?
Novce nemreš dobiti natrag ak nije kupljeno u HR. Garancija vrijedi, šalješ na servis i oni ti vraćaju popravljeni uređaj (na njihov trošak, u oba smjera).
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
3 metra poli kabel je drek.... Pa nemreš stalno vleći aparat za sobom, u najmanju ruku, jer ima bocu.
Nije to REL, da nema plina ni žice, pa da ga možeš nosati.
Zato ti velim da je Proinstal bolja opcija, jer tam moreš kupiti i dupli pogon i 4 ili 5m polikabel, 4m masu itd.


Pa dobro, ovaj STAHLWERK MIG MAG 200 Puls Pro ima dupli pogon, a nema dupli puls nego samo jednostruki puls... to mi se čini ok kompromis... bolje dupli pogon pa mogu bilo kad kupiti 5m gorionik i vozim dalje... a dupli puls na varenju željezarije kakvu uglavnom radim mi vjerojatno nije tak bitan.... vjerojatno to malo aluminija što bi nekad zavario može i na običan plus.

Novce nemreš dobiti natrag ak nije kupljeno u HR. Garancija vrijedi, šalješ na servis i oni ti vraćaju popravljeni uređaj (na njihov trošak, u oba smjera).

Čekaj, želiš reći da kupiš u Lidl.de aparat i ako se pokvari odneseš u Lidl u HR na reklamaciju i oni to odrade iako nikada u HR taj artikl nije bio u prodaji?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Pa dobro, ovaj STAHLWERK MIG MAG 200 Puls Pro ima dupli pogon, a nema dupli puls nego samo jednostruki puls... to mi se čini ok kompromis... bolje dupli pogon
Vidiš, ja tak ne razmišljam. Dupli pogon možeš nadograditi, ak se ukaže potreba (to sam sebi radilna Varmigu), a dupli puls nemreš.

Čekaj, želiš reći da kupiš u Lidl.de aparat i ako se pokvari odneseš u Lidl u HR na reklamaciju i oni to odrade iako nikada u HR taj artikl nije bio u prodaji?
Da, naravno.
Zakaj bi to trebalo biti problem?
Ak vrijedi za Bosch, Husqvarnu...eu je "zajedničko tržište".
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
Vidiš, ja tak ne razmišljam. Dupli pogon možeš nadograditi, ak se ukaže potreba (to sam sebi radilna Varmigu), a dupli puls nemreš.


Da, naravno.
Zakaj bi to trebalo biti problem?
Ak vrijedi za Bosch, Husqvarnu...eu je "zajedničko tržište".

Pa to za ugradnju pogona sam pitao na par mjesta i nitko mi nije ništa odgovorio.... da li mogu samo "uštekati" drugi pogon i vozi dalje.... Di si kupio pogon?


Nemam pojma, lidl.hr i lidl.de u teoriji nisu ista firma... da hoće raditi probleme mogu, ali ako prihvaćaju tako to je super. Hvala na informaciji.

Znači ti glasaš za Parkside ako pričamo o ovima do 5xx€ (znam, znam, Proinstal... ali on je 800+)
Parkside ima dupli puls i "guta" rolu 15kg i teži je dosta... Stahlwerk 5kg max žice i ima 7kg manje... al nema LCD (jedna stvar manje za pokvariti se).

Mislim, do prije par mjeseci dok nisam počeo Krigera gledati na Youtubeu nisam ni znao kaj je puls... a sad već kemijam jel bi jednostruki ili dvostruki :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Pogledaj si recenziju ovdje (imaš tekstualni prijevod na hrvatski):
Po svemu, to bi trebal biti solidan aparat, s lako ostvarivom garancijom.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
293
Pogledao sam hrpu videa i čine mi se oba aparata dosta dobra za te pare. Već sam skoro naručio Parkside, ali to moram na Njemačku adresu, pa ne mogu HR VAT-ID upisati online pa slao mail i čekam odgovor.... a Stahlwerk me onda poljuljao s duplim pogonom i puno jednostavnojom narudžbom... dolazi drito na moju adresu, upišem VAT-ID... odbijam PDV odmah i sve jednostavno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh