• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Akumlatorski punjači i starteri.

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
589
Imam potrebu kupiti punjač za akumulator (redovno neki aku zeza pa da ne idem do auto električara da ga puni). Akumulatori su snage do 100ah.
Zanima me kakav punjač kupiti te ima li nešto posebno što teba znati, ili samo spojim kliješta na polove i upalim punjač?
Kojim instrumentima mjeriti koliko je akumulator napunjen te držanje kapaciteta (valjda sam se dobro izrazio, čime izmjeriti dal je akumulator za baciti ili još valja).
Inače sam početnik oko struje tako da nemam znanja o tome.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba ti punjač do nekih 10 ampera a može i manji ..5-6 tu mač ..ali ne kneskih 5 nego njemačkih .
Napunjenost akumulatora se mjeri gustočom kiseline , za to treba prikladni instrument .
Kapacitet isto tak instrumentom za mjerenje kapaciteta .
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Imam potrebu kupiti punjač za akumulator (redovno neki aku zeza pa da ne idem do auto električara da ga puni). Akumulatori su snage do 100ah.
Zanima me kakav punjač kupiti te ima li nešto posebno što teba znati, ili samo spojim kliješta na polove i upalim punjač?
Kojim instrumentima mjeriti koliko je akumulator napunjen te držanje kapaciteta (valjda sam se dobro izrazio, čime izmjeriti dal je akumulator za baciti ili još valja).
Inače sam početnik oko struje tako da nemam znanja o tome.

ma kupi einhel za 150kn ,još nisam vidio da ga je ko sjebao
inače ima osigurač , ali ima još jedan unutra, pa ako ode naj vani samo ga rastaviš
ako aku nije zatvoreni več ima čepove samo mu kontroliraj elektrolit, dakle sipaj destiliranu vodu do oznake
to bi bilo sve što jedan amater može napravit
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja sam kupio einhel 15A, rzo sporo punjenje, 6,12,24V, puni akmulutator 100Ah na brzom punjenju sa nekih 8A, takoda ga za nekih 20 min dopuni da uplai poslije neuspjelog pokusaja paljenja. Biitno je da je jaci bas zog brzog punjenja kad ti se zuri.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Ja sam kupio ovaj prije 2 mjeseca i zbilja sam zadovoljan:


Deca_SM-1270.jpg
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
što se hvališ :D

e jel mi ga možeš posudit na koji dan:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Donesi akumulatore kod mene i napuniti čemo ih do 100% :weedman: pa možemo ih i regenerirati...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
To ti je tako kad radis u dobroj firmi...i nije bas igračka, već mikroprocesorki automatski punjač. Nema trasformator, ne grije se, ne zuji, težak ko pero, i daje konstantnu struju od 7A.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To ti je tako kad radis u dobroj firmi...i nije bas igračka, već mikroprocesorki automatski punjač. Nema trasformator, ne grije se, ne zuji, težak ko pero, i daje konstantnu struju od 7A.
Ali ga svejeno treba uštekati u struju i na acu ..
Isti tretman traži i ovaj moj ..smije pokisnuti ...i ostavim ga , nema straha da ga tko popali ..zamjenil sam boje žica tak ako ga tko mazne da si sjebe akumulator..hehe ..nema osigurača ..
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
To ti je tako kad radis u dobroj firmi...i nije bas igračka, već mikroprocesorki automatski punjač. Nema trasformator, ne grije se, ne zuji, težak ko pero, i daje konstantnu struju od 7A.

ti si izgleda kukuriknio:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Normalno da ga treba stekati u struju i na bateriju, ima sve moguće zastite tako da ga mogu i bebe koristiti...tu smo da stvorimo bežični prijenos energije....
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja imam isto takav absaar ko na sliki. Samo 8A i nemam nikakvih problema.
Nisam prijatelj punjenja velikim strujama jel sjebe aku.
Imam uvjek spreman akumulator i kable pa ak treba...
S Einhelom sigurno nebuš pogriješil samo da ima bakra dost vu njemu!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
589
Treba ti punjač do nekih 10 ampera a može i manji ..5-6 tu mač ..ali ne kneskih 5 nego njemačkih .
Napunjenost akumulatora se mjeri gustočom kiseline , za to treba prikladni instrument .
Kapacitet isto tak instrumentom za mjerenje kapaciteta .

Jedan od akumulatora koji imam je "bez održavanja" tj nema čepova ni doljevanja. kako njemu mjeriti kiselinu? nikako?


ak imaš love kupi si boostera i nemaš više nikad problema sa paljenjem ujutro, bitno je samo da je akumulator ispravan,napunjenost ti više ne igra ulogu onda :finga::finga::finga:

http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/punjac-starter-autostart-oglas-4360058

Taj booster zapravo posuđuje struju kao i kad posuđuješ sa drugog vozila?
zanimljiva sprava, to bi mi se svakako isplatilo. dal on može i puniti akumulator?

jednom sam na njuškalu naišao na mali Varexov aparat za zavarivanje, sa 3 funkcije-zavarivanje-punjenje akumulatora- pokretanje akumulatora(booster).. šteta što se tako nešto više ne proizvodi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh