• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

404 prdnula dihtunga glave - pitanja

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
evo prvi ozbiljniji problem sa štorcema nažalost majstor koji je radio traktor nije više sa nama...


Skinuo sam glavu, odnio čovijeku na testiranje -brušenje -sve komplet.

E sad čovijek mi je provjerio glavu, komplet ju obnovil novi pojačani ventili, 2 dizne reparirane, 1 nova i komplet ju pripremil meni za ugradnju. Kako ja nisam nosil glavu na obradu već otac, on nije niti pital na kolko kila stezat glavu, na što pazit, trebaju li novi šerafi itd...

E sad ja imam hrpu pitanja;

1; ima neki majstor na forumu okolica Ka/Zg da ga pokupim da mi to složi nazad ? :D

2; ako ne upali ono pod 1;
- na koliko kila se steže glava?
- da li je potrebno nakon razrađivanja dotezat glavu? opet na koliko kila? Na vruće il na hladno?
- kolika mora bit zračnost između podizača ventila?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Ventili se štelaju na hladno: 0,25 usisni, 0,35 ispušni.
Podtak za momente pritezanja poiskaj u temi obnova Štorea:
d34f933e.jpg

Za detalje pitaj Muhu.
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
tu temu sam tražil a nikako nać :) nisam se mogal sjetit naziva teme..
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,563
Uz pomoć forumaša Muhaća,ZJ-ai ostalih da sad nekog ne istićem ili nešto drugo to češ sastaviti sam.Pozdrav
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Ma ja ti to neznam. Viš da mi je mali Muha sastavljal motor :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ lijepo kaj si se sjetil MALOG majstora :icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,737
Ma, sjetim ga se često, dober je dečec.
Nego, podsjetili su me na njega OVDJE :D:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Postoji umni i fizički rad za drugi treba imati vremena, volje, znanja i ne previše godina (ovo zadnje i mene uhvatilo) a kak se nas večina neznamo osim po pisanju teško je biti objektivan no kvarim temu . Nadam se da je glava riješena i Štorkić radi.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Ja nisam 15 god poštenije šerafal po nečem. Nekada mi nije bio većeg gušta od toga. ALi vrijeme leti i prošla su vremena s puno slobodnog vremena i došla ova jadna gdje slobodnog vremena skoro nema a i moram priznat da od onih debelih konjskih živaca nije puno ostalo...

Štorac je još u prostim faktorima i evo upravo isčekujem frenda da idemo to slagat.

Danas sam kupil još jednu brtvu koja fali u setu ( nešt oko vodne pumpe), novi termostat i antifriz.
Termostat sam uzel za univerzala 74°C jer drugog nisu imali, valjda će odgovarat....

postavim slike kasnije.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Glava je gore, iako bez kompletnog sistem hlađenja i štorac je upalil.
Majstor kod kojeg je rašena glava iskopiral nam je dio radioničkog priručnika za taj traktor pa smo po njemu radili.
po radioničkom priručniku glava se steže između 114 i 126Nm odnosno 11.4 i 12.6kg,
isto tako zazor klackalica piše 0.45mm za hladni motor.
nova diznica
utspYTL.jpg

pogled na stanje
oaVVCV1.jpg

točno se vidi klip na kojem je prdnula brtva te onaj na kojem je pišala dizna.
nego čudno mi je da klipovi imaju različite oznake, 2 su numeričkim oznakama a treći ima FIAT pečat...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Da nije već nešto rađeno na motoru?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,563
Je li rađeno ili nije rađeno njemu je tak sad svejedno bitno da bu on sad radil kak treba dok to sve poslože na hrpu.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
štorac 404

nekih 700rh nakon obrade glave, novih pojačanih ventila, brtvi itd izgleda da je opet prdnula brtva. Počelo probijat kompresiju u kiler...

zadnji put nisam obračao pažnju na kvalitetu brtvi, uzeo prve koje mi trgovac dao.
Koje su najbolje, nemam volje ni živaca opet šerafat po tome....

glava ide dolje, na ispitivanje i strojno čiščenje...

Radi li victor reinz brtve za to? Imaju li kakve poboljšane, recimo s bakrenim prstenom ?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kod Rogine odi nek ti napravi brtvu.
viš tog se nisam ni sjetil. A znam za njega, nekad davno mi je radil nešto specijalno :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Po želji, more ti napraviti komplet bakrenu brtvu, košta ali i vrijedi ;)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
zvao univerzal u sesvete, daje mi nekakve turske komplet brtve kad se skida glava 100kn.
ne znam kolko to meže bit dobro....

Ima netko radionički priručnik pri ruci da ne tražim sada shemu stezanja i momente?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Kod tebe je borung 100?
nemam pojma, ne znam ni napamet koja je god traktor. 1984 mislim al nis siguran....
mislim da je rumunj u pitanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh