• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa pomalčirat ju...
I da je imam, traktor, dok je tak mokro, nejde gore.
Napisal sam čisto da vidim ima li netko iskustvo iz prakse, kaj se dogodi ako se ostavi nedirnuta kroz zimu, ili dio zime. Hoće li još rasti i stvarati mahune?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
🤣tebe treba zapaliti, šalim se naravno.
Nema paljenja nismo u srednjem vijeku.
Ajd molim te pritisni one dvije strelice koje te vode na prvu stranicu pa kad sve prođes stranice do stranice 60 sve će ti bit jasno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kaj god je na njivi zaorem. Prije dok sam imal mali niski plug, kod oranja je najviše nastradala žena. Trebalo je slamu ili pomalčiranu kuruznicu pozubljati u brazdu kaj se nije plug štopal. Kupnjom Regenta sam se preporodil. Evo slike kak sam direktno zaoraval visoku rauolu.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
E. Kako misliš da se ne možeš popeti uzbrdo s goldonijem? Kakvo je to brdo pobogu 😁🤣?

Može koju sliku pluga makar na pp?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
E. Kako misliš da se ne možeš popeti uzbrdo s goldonijem? Kakvo je to brdo pobogu 😁🤣?
Gore u ovom slučaju ima drugo značenje, ... na njivu. ;) :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
IMG_20231120_194132.jpg IMG_20231120_194109.jpg
Nadam se zadnja nocna smjena za ovu godinu...zelena pokrovna se sije...malo je kasno ali samo da nikne i bit ce dobro...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Kaj je to za smjesu.?
Kasno je za sijanje, ali ako se neproba neće se ni znat.
Usput moj pokrovni, ima svega repica,facelija,grahorica,djetelina. Išao sam na rjeđi sklop jer nije bilo sve baš najnaj.
 

Prilozi

  • 20231104_162204.jpg
    20231104_162204.jpg
    61.5 KB · Pregleda: 45

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
IMG_20231120_204720.jpg
Nije islo prije....kasnio sam.i sa jecmom, tritikalom i psenicom a ovo nisam stigao..sad je jos bilo moguce sijati pa sam probao...sutra opet kisa...
Kod nas je mokro i masa ljudi njje uspjela posijati...
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
636
Raž i grahorica budu ok, a za ove dvije je malo niža temperatura za nicanje. Ako zatopli bude to dobro.
Ovako izgleda moj mix, nadam se da daikon i rauola budu vidjeli proljeće.
 

Prilozi

  • 20231123_111456.jpg
    20231123_111456.jpg
    96.6 KB · Pregleda: 27

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
Inkarnatka vjerojatno ni nebude nikla.jer je dosta kiselo tlo a daikon budemo vidli kak bude...najave su niske temperature dalje tako da ce sve biti upitno nicanje...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,285
Ako mislis na mene ja sam u tome vec par godina...mogu reci da mi je odlicna ova pokrivenost tla.kroz cijelu zimu...mislim da se vidi i na prinosu...a s obzirom da se radi o vlastitoj zemlji smatram da se isplati ulagati u poboljsanje tla, od humusa, do svih elemanata i normalizacije ph...
 

brajant

Novi član
Tu od
10 Stu 2023
Poruka
8
Planiram ove godine prvi put početi sa zelenom gnojidbom jer više stajskog nemam. Išao bih poslije žetve i zaorao bih kao zimsko i tu bi išli kukuruzi. Zanima me svakih koliko godina bi trebao na toj parceli raditi zelenu gnojidbu
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,680
Da radiš svaku godinu, neće štetiti. A sad ovisi kolko kultura vrtiš u plodoredu budeš videl kolko ti to bude često.
Ja lani silom prilika nisam sijal zelenu gnojidbu po strnima, i bilo je to jedno od težih oranja kaj pamtim. Tak da sam samo na gorivu za oranje i pripremu popušil, a di je još ono kaj je zemlja izgubila (ili ajmo reći nije dobila).
 

Najnoviji postovi

Na vrh