• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje redova na sijačicama za žito

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne zamaraj se previše s tim, bolje riskiraj za 9.5-44 gume za 4320 i gaziš minimalno!

A i nebi se ftrgel da zideš jednom dolje i ručno zatvoriš jedan red da ti ostane barem oznaka za prolaz :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
belec, sta podrazumijevas pod 4 stupanjski sistem? imas li brojeve 0-3 ili 0-4?
za 12m trebas brojeve 0-4. pocinjes od medje sijati sa 3, zatim 4, 0=stalni trag, 1, 2..
to je znaci 2 prohoda lijevo, stalni trag i dva prohoda desno. je da je to 12,5m a ne 12, ali kao sto i sam kazes, na spoju se uglavnom duplira red pa to bude nesto uze od tih 12,5 a i sprica ce zahvatiti nesto vise od 12m. kod mene jos nije bilo problema sa tih 0,5m viska.
na nasoj sijacici su bili brojevi 0-3 pa smo to uz neku sitnu naknadu zamijenili za brojac 0-4. kasnije je brat nesto gledao pa zakljucio da se to i na brojacu moze podesiti koliko brojea trebas ali nisam upucen sta i kako..

ako to vec imas na sijacici i ako dobro radi, steta je ne koristiti. usteda na sjemenu je tu po meni zanemariva ali opet bolje ne posijati ta dva reda nego ih pogaziti. bitnija stvar je sto ne gazis svaki put novi trag. nemas greske u dupliranju ili nepoklapanju kod spricanja ili prihrane. mozes ako treba raditi i po mrklom mraku, vidis gdje trebas ici.
uske gume nisu potrebne, sa 16,9 se ide bez greske, a ako su uze jos i bolje.

jedino si pripazi, godinama se to nije koristilo pa kada ces se s tim igrati dobro gledaj kada sa 0-stalnog traga prebacis na 1-svi redovi siju, dali se ovi redovi koje si zatvarao stvarno i vrte. dosta cesta greska..
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
tu sam ja sijačicu išo gledat kad sam kupovo ove zime. nije ti bas u takvom stanju kak je na slici jer je dovežena jakooo davno iz njemačke pa je dosta hrđe itd.. uglavnom razočarala me kak ju je lik opiso i kak izgleda na slikama. ja ti imam elektronsko zatvaranje redova i svašta nešta još na svojoj nordstenici. to ti funkcionira tak da ti samo nariktas broj kruga kad zatvara i dalje sve pratiš preko malog ekrana i nemaš brige cjelo sijanje s ničim..samo se okrečeš po njivi :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ja sam išao gledati tu Hassiu prije koji mjesec, i mogu ti reči da je meni izgledala u jako dobrom stanju. Sve relativno uredno, ništ povijeno i vareno po njoj!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
belec, sta podrazumijevas pod 4 stupanjski sistem? imas li brojeve 0-3 ili 0-4?
za 12m trebas brojeve 0-4. pocinjes od medje sijati sa 3, zatim 4, 0=stalni trag, 1, 2..
to je znaci 2 prohoda lijevo, stalni trag i dva prohoda desno. je da je to 12,5m a ne 12, ali kao sto i sam kazes, na spoju se uglavnom duplira red pa to bude nesto uze od tih 12,5 a i sprica ce zahvatiti nesto vise od 12m. kod mene jos nije bilo problema sa tih 0,5m viska.
na nasoj sijacici su bili brojevi 0-3 pa smo to uz neku sitnu naknadu zamijenili za brojac 0-4. kasnije je brat nesto gledao pa zakljucio da se to i na brojacu moze podesiti koliko brojea trebas ali nisam upucen sta i kako..

ako to vec imas na sijacici i ako dobro radi, steta je ne koristiti. usteda na sjemenu je tu po meni zanemariva ali opet bolje ne posijati ta dva reda nego ih pogaziti. bitnija stvar je sto ne gazis svaki put novi trag. nemas greske u dupliranju ili nepoklapanju kod spricanja ili prihrane. mozes ako treba raditi i po mrklom mraku, vidis gdje trebas ici.
uske gume nisu potrebne, sa 16,9 se ide bez greske, a ako su uze jos i bolje.

jedino si pripazi, godinama se to nije koristilo pa kada ces se s tim igrati dobro gledaj kada sa 0-stalnog traga prebacis na 1-svi redovi siju, dali se ovi redovi koje si zatvarao stvarno i vrte. dosta cesta greska..



Tibore, imam brojeve od 0-4!

Ugl, hvala vam na savjetima!
Budem se igral malo sa amazonkom ovog ljeta u postrnoj sjetvi!
Ako bude sistem funkcioniral, budemo u jesen i u žito sijali na taj način!
Hvala još jednom!
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pozdrav dali bi mi mogli reci(bila bi odlicna skica) amazone 2,5 m za 12,5 i 15 m prskalicu...
Ručno bi zatvarao te redove,do sada sam zatvarao za prskalicu 10 m po skici od kolege NEWHOLLAND kojem se puno zahvaljujem...:icon_pidu: :)
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Za 12,5m ti pise nekoliko postova iznad. Od medje sijes dva prohoda, treci prohod ostavljas tragove. Iza toga sijes po 4 prohoda i peti su tragovi.

Za 15m bi morao prva dva prohoda sijati normalno, a treci bi trebao preklopiti pola drugoga tako da posijes dva i pol prohoda. Cetvrti prohod su stalni tragovi i iza toga normalno sijes pet prohoda i sesti su tragovi.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja u pšenici izađem van i ručno zatvorim,mehanizam sam iskopčao jel nekada moram dići sijaćicu u toku sijetve ako se na ulagaće nešto nakupi,onda mi se to pobrka,ovako to odradim ručno i sve pet.
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Zanima me, što sa onim što na kraju ostane ?
Zadnji prolazi sjetve, što ako mi bude ostalo malo više od onoga koliko hvata prskalica ?
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ja obiđem oko cijele table i onda krenem od jedne strane.A ovo šta ostane onda to pređem napamet sa prskalicom da ne raste korov bez veze .
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Dečki kako se ovo zove(ovo iza što izgleda kao markir sto označuje put za traktor prilikom prskanja?

I dali netko od vas to ima? Ako ima da mi poslika da si to nekako napravim...
Ili ako nije prenapuhana nekakva cijena da kupim.

2qtctx5.jpg
[/IMG]
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
zanimljivo rjesenje, nisam to nikad videl. Vidim da ima hidr cilindre za spustanje, moras samo dobro paziti da ne zaboravis ili da u krivom redu ne spustis to cudo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,473
To je uredjaj za tragove prije nicanja. Manje vise svi proizvodjaci imaju slican sistem.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
zanimljivo rjesenje, nisam to nikad videl. Vidim da ima hidr cilindre za spustanje, moras samo dobro paziti da ne zaboravis ili da u krivom redu ne spustis to cudo.
Ti markeri rade automatski kad se aktivira stalni trag a služe za pre-em prskanje.Mi ih koristimo stalno za sve kulture jer dobro je znati gdje su stalni tragovi u slučaju kopanja kanala i sl.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kolega jd aj budi dobar.pa mi poslikaj kak je pricvstceno za ove vile sto zagrcu sjeme i kak je to slozeno tu gdje je cilindar i to..molim te ove godine moram sam prskat a treba soju prskat prije nicanja.pa da si to skepam
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
207
Da li tko ima Isariu 2.5m da mi poslika taj sistem zatvaranja.Ja imam na svojoj ali kao da nesta nedostaje.Jer nema nacina da spojim onu osovinu da mi zatvara redove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh