• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Utovarna rampa za svinje(trepa)

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Zanima me ova tema,pošto planiram raditi utovarnu rampu(trepu) za svinje.Pa me zanima.Koliko treba biti visoko za utovar na kamion,koliko široku trepu da napravim,kako da napravim da se na betonu ne budu sklizali.
Znam da svinje neće ići ako je kut preveliki.

Do sada smo vozili u svojoj prikolici za svinje(20 tovljenika) i ona je visoka kao auto prikolica tako da za nju imam sistem utovara.A sada bi napravio trepu koja bi se dala podići i spustiti na razinu moje prikolice,ali i da se podigne na razinu kamiona.To bi napravio pomoću hidrauličnog cilindra...

I da napomenem kamion ne može doći blizu vrata jer krov je nizak pa smeta(objekat je građen prije 20 godina,pa se nije baš razmišljalo).


Prije nego smo napravili svoju prikolicu smo radili tako da utovarimo 4-5kom u traktorsku gajbu i prinesemo na kamionsku trepu(ali to je bio mukotrpan posao na 200 kom...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh