• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Univerzal 445 DT - električna instalacija

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
S obzirom da nigdje nisam pronašao čitljivu i dobru shemu električne instalacije za Univerzala 445 zamolio bih ako netko ima originalnu shemu iz knjige za istoga da ju skenira i postavi ovdje u temi. Ovo što sam pronašao je dosta nečitko pa se ne vide oznake na njima, tako da su večinom neupotrebljive ili nepotpune.
Hvala unaprijed!
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Pozdrav. Dali zna netko kako spojiti novi alternator? Na mome 445 dt je original elektro instalacija, a kupio sam novi jači alternator iskra odnosno mahle, pa čujem da bih trebao napraviti neke preinake pošto taj alternator ima svoj regler, dok je sad turski spojen na original regler. Koliko vidim ima dvije žice i masu. Vjerojatno vod od alternatora kroz regler na instalaciju. Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Ima par preinaka koje treba napraviti.
Ne znam koliko se snalaziš po shemama, no mogu postaviti sheme od Štorea 400 i 500 serije, pa da pogledaš razliku (na shemi za 400 je rumunjski alternator, a na 500 Iskra).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,798
Regulator napona je na originalu odvojen od alternatora, pobuda je drugačija.
Negdje dosta davno sam pokazao kako sam susjedima umjesto originalnog ugradio novi kineski alternator s regulatorom na njemu.
Za nekoga tko nije stalno u struji može biti i komplicirano odvojiti potrebne žice od nepotrebnih i imati kontrolnu lampicu u funkciji.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh