• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stop švercu i prekupcima-povezivanje proizvođača hrane

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Više od kontakta između ponude i potražnje je bitna logistika projekta.
Prijevozni agenti na zatvorenoj mreži traže prevoz, u principu 'stopiraju' kamione, koji idu u pravom pravcu i imaju još nešto slobodne kapacitete. Tu bi trebao neko provijerit ak je blizak s kakvim prevoznikom.
A to, što je Pozna napisao je vrlo značajno. Ako bude za količinu x kamion trebao utovarat na nekoliko mjesta i istovarat istotako, može se odmah zaboravit nisku cijenu.
To onda donosi potrebu po koncentraciji robe na jednom mjestu za utovar, znači nove troškove...

Kukuruz u zrnu je još jednostavna roba, a što bi s sjenom? Kako bi se formirala cijena obzirom na klasu? Čisto vjerujem, da bi imao svaki prodavač dosta izjednačene robe za cijeli kamijon. Sad vidite, ima na kamionu roba od tri prodavača i od svakog s tri livade i dva otkosa. Onda bi kupci istovarali, pa šta kome padne, te bi se moglo imat iz iste isporuke i zadovoljnog i vrlo bjesnog kupca.
Za isporuku janjaca vidim još više pitanja. Od veterinarskih nadalje.

Svakako mislim da bi se nešto u vidu takvog spajanja moralo pokrenuti. Samo sam htio naglasit kako ima tu dosta pretstojećih problema i troškova.

Ja mislim, kako u takvom sistemu mogu uspješno radit samo ljudi, koji su u stanju ozbiljno nastupat i samostalno, a u takvom zajedničkom projektu nađu sebi koristi veće od samostalnog nastupa.

A sigurno ne možete očekivat, kako bi sad u Dalmaciji kukuruz bio 61 lipu, ni Slavonci ga ne budu prodali za 1,59 kune u Dalmaciju.
Ako se ove zime uz puno zalaganja sprovede 15 tona kuruze u ovom projektu, možemo bit zadovoljni, ako bude cijena za proizvođaća i kupca po 20-25 lipa povoljnija nego sada.

Samo nešto: koliko sam razumio cijene su bile podate bez PDV i ikakvih poreza. Kako bi to rješili sada?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
cabage kaže:
Evo, ja sam se malo raspitao. Cijena kamiona iz Virovitice do Zadra stoji nekih 3.500 kn za paletiranu robu. Dimenzije prikolice su 13,5 x 2,5 m. Znači, u kamion ide nekih 30 euro paleta. Možda se dade dogovoriti s nekim manjim privatnikom i nepaletirana roba, ali veći prijevoznici preferiraju paletirano.

Palete vole zbog izgubljenog vrijemena na utovaru/istovaru.
Trebali bi upakirat u jumbo vreće.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Bilo je ljudi kod nas koji su direktno vozili robu na Jadran i prodavali po znatno nižim cijenama nego što je ali su jedva žive glave iznijeli jer su nekome gadno pomrsili račune.Sve se svodilo na prodaju manjeg kamiona robe i odmah nazad bez konaka jer je bilo gadnih prijetnji i ljudi su na kraju odustali.Radije su prodali šverceru nego reskirali glavu,bušenje guma,šikaniranje i sl.
 
V

Volintena

Guest
tine kaže:
Palete vole zbog izgubljenog vrijemena na utovaru/istovaru.
Trebali bi upakirat u jumbo vreće.

Znači moran nabavit viljuškara, čisto iz obzira da gospodin vozač ne gubi vrime... A zašto ga onda on ne bi ima u ponudi svog kamiona?!

A kako će zaračunavat jumbo vreće koje kad se slegnu više nisu euro palete, onda cijena po paleti pada u vodu?


A šta se tiče ljudi koji bi sami vozili svoje proizvode mislin da ne bi bilo problema kad bi se odma odvezlo naručitelju i iskrcalo i onda pravac kući, nego da stoji sa kamionon punin robe i da čeka kupca...


ps
Molin iskusne:
- kako se kockaste bale sijena/slame slažu na kamion: na palete ili refužo - direkt na pod kamiona pa do vrha?
- kako se pakira, tj. u šta se pakira roba u rinfuzi (sjemenska roba)? Da li u najlonske vriće ili u nešto drugo?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Volintena kaže:
tine kaže:
Palete vole zbog izgubljenog vrijemena na utovaru/istovaru.
Trebali bi upakirat u jumbo vreće.

Znači moran nabavit viljuškara, čisto iz obzira da gospodin vozač ne gubi vrime... A zašto ga onda on ne bi ima u ponudi svog kamiona?!

Nije u gubljenju njgova vrijemena nego u tom, da ti to naplati.
Pa, uzme se kamion s rampom, na koji se može ručno kolicima ugurat paletu i problema nema.
 
V

Volintena

Guest
Ma, kad san otvara ovu temu više san se nada vidit odgovor na ovo:

Volintena kaže:
ps
Molin iskusne:
- kako se kockaste bale sijena/slame slažu na kamion: na palete ili refužo - direkt na pod kamiona pa do vrha?
- kako se pakira, tj. u šta se pakira roba u rinfuzi (sjemenska roba)? Da li u najlonske vriće ili u nešto drugo?

Al' jeb' ga, nisan pušač, al' san pušioničar.

ps
možda san malo 'nabrijan' zbog stanja svoje bolesti, pa mi nemojte zamirit, totalno san skur..., spiz..., sjeb..., ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Volintena kaže:
- kako se kockaste bale sijena/slame slažu na kamion: na palete ili refužo - direkt na pod kamiona pa do vrha?
- kako se pakira, tj. u šta se pakira roba u rinfuzi (sjemenska roba)? Da li u najlonske vriće ili u nešto drugo?
Nisam iskusan nego mi je nevjerojatno da bi te male bale slagali na palete ,pa viljuškarom na kamion ..
Mislim da bi te bale bile preskupe s obzirom na cijenu prijevoza ..
Male bale nisu po težini toliko teške da kamion ne bi mogao nositi popunjen prostor ispod cerade
Prijevoz se ne racuna po paletama ..eventualno ako šofer ima miosti po tonama ..odnosno ako si ti spreman platiti može on jednu paletu voziti na kraj svijeta ;)
Mislim da je sad oko euro po kilometru + dizalica (ako ima)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@tine:kako ćemo od 1.1.2010. svi morat bit u sustavu pdv-a,taj problem bit će rješen,svi ćemo račune morat izdavat i sve će se knjižiti,tako da tu ne vidim problematiku...Što se tiče sijena,tu bi bio problem.Ali tu je najbolje da se dogovorimo međusobno,i kamion ide od mene tebi,sav teret ide jednoj osobi.Kupac želi otavu,dobije otavu,želi slamu,dobije slamu..

@jd:upravo u tome i govorimo,da ne bi mi morali ići i tražiti kupce dolje,jednostavno se dogovorimo ovim putem,i šverceri mogu reći samo pa pa...

@volintena:što se utovara sijena tiče,male bale se slažu od poda do krova.Mislim da bi se rol bale dale složiti na palete,uz male modifikacije.Ali nema potrebe,jer se one bez frke mogu viljuškarom istovarati i bez paleta.

Ne znam više tko je spomenuo da bi kamion trebao ići u par dvorišta ili čak u livadu po bale..Zar je problem složiti bale na nekom lageru?Kako naši ratari imaju lagere za repu,tako bi i mi složili bale na nekom ugibalištu ili širem dijelu ceste i eto...

Evo,i ja sam na forumu našao kupca,dogovorena je količina,termin i uvjeti plaćanja i preuzimanja. :D
 
B

brundalo

Guest
Sijeno u malim balama se slaze od poda do vrha. Ovisno o tezini i velicini bala u sleper stane 500-750 bala sijena. :)
 
V

Volintena

Guest
brundalo kaže:
Sijeno u malim balama se slaze od poda do vrha. Ovisno o tezini i velicini bala u sleper stane 500-750 bala sijena. :)

To je cca. kuna?

Je li ista stvar sa slamon (težina i veličina), a i količina?

Koliko ispadne to i u kunama?
 
B

brundalo

Guest
Volintena kaže:
brundalo kaže:
Sijeno u malim balama se slaze od poda do vrha. Ovisno o tezini i velicini bala u sleper stane 500-750 bala sijena. :)

To je cca. kuna?

Je li ista stvar sa slamon (težina i veličina), a i količina?

Koliko ispadne to i u kunama?
Za slamu neznan, sve zavisi kolike su bale. Pazi sleper ti krca 22-25 tona. Ni sijeno ni slama nisu toliko teski. Kuna?
Zavisi ti koliko se pogodis prvo sa sijenom (ja san u lici placa 8 kuna balu) tako da je 500 bala doslo 4000 kuna ali na to se jos nakalemilo masu toga. Prevoz Lovinac- Silba 2000 kuna, trajekt Zadar-Silba-Zadar 2600 kuna. Ukrcaj tamo i iskrcaj ovdi te prevoz ovdi na Silbi jos skoro 3000, tako da me doslo malo manje od 12000 kuna. Prevoz i trajekt su najskuplji a ostalo se moze podnit......Recimo ja san racuna da je pun sleper sijena tezija negdi oko 10-11 tona sijena. racuna san po bali otprilike koliko su bile teske.....E i da ti recen ovo o cemu ja prican je livadno sijeno. sijeno kultivara je nesto skuplje ali koliko neznan
 

Najnoviji postovi

Na vrh