• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sat okretaja

Niko1

Novi član
Tu od
16 Svi 2023
Poruka
4
Pozdrav, trebala bi mi pomoć u vezi spajanja sata za okretaje na univerzalu 445. Sat ne radi već neko vrijeme, a prije kad je radi bio je povezan sajlom koja se je spajala pokraj hladnjaka traktora. Problem je u tome što je teško doći do tog dijela zbog alternatora i kompresora, a na yt sam vidio da se može spojit negdje pokraj filtera za ulje, jel možda netko zna gdje bi se to spojilo?

Screenshot 2023-05-16 205432.jpg
Ovo je gdje se inače spaja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Pogon je obično ispred filtera ulja:
1684267683278.png

tractor%20-%2060314122_0067.png

Pogon dobiva od osovine za pogon uljne pumpe:
tractor%20-%2060314134_0062.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
A kaj imaš od toga da mjenjaš mjesto pinjonu, ionak ne skidaš sajlu svako malo dole.
A i tam kod filtera nije na bajnom mjestu.
Da bi ju tam ukopčal trebaš još par dijelova osim sajle.
Onaj mesingani izvod sam ja dal tokariti drugi jer ga nije bilo za kupiti.
 

Niko1

Novi član
Tu od
16 Svi 2023
Poruka
4
Pogon je obično ispred filtera ulja:
View attachment 60708

tractor%20-%2060314122_0067.png

Pogon dobiva od osovine za pogon uljne pumpe:
tractor%20-%2060314134_0062.png
Hvala na pomoći, sad je jasnije.

A kaj imaš od toga da mjenjaš mjesto pinjonu, ionak ne skidaš sajlu svako malo dole.
A i tam kod filtera nije na bajnom mjestu.
Da bi ju tam ukopčal trebaš još par dijelova osim sajle.
Onaj mesingani izvod sam ja dal tokariti drugi jer ga nije bilo za kupiti.
Ostavil bi tam, same koj nemrem dojti do tog dijela bez da neke ne skinem. Zgleda da je još najlakše na alixpresu kupiti neki elektronski za 20e i spojiti senzor prek alternatora.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
976
Da li neko zna dobrog elektroničara za traktore, na landiniju legend 145 ne radi mi sat okretaja motora. Stavio sam novi senzor preko kojeg očitava okretaje motora i radne sate, radni sati sad rade, ali okretaji ne, a prije nije ništa radilo.
Po mogućnosti da je okolica Zagreba (prema Zagorju)
 

Niko1

Novi član
Tu od
16 Svi 2023
Poruka
4
Samo još jedno pitanje, danas sam spojil sajlu i taj mesingani dio, ali sat ne radi, male sam pogledal i probal sam s bušilicom, na desnu stranu ne radi, ali u ljevom položaju radi, pa me znanima dal trebam sat zamjenit ili bi trebal još jedan pinjon koji ide na sat?
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Samo još jedno pitanje, danas sam spojil sajlu i taj mesingani dio, ali sat ne radi, male sam pogledal i probal sam s bušilicom, na desnu stranu ne radi, ali u ljevom položaju radi, pa me znanima dal trebam sat zamjenit ili bi trebal još jedan pinjon koji ide na sat?
sajla ako je spojena kod hladnjaka se vrti u suprotnu stranu nego ona kod filtera ;)
kod hladnjaka može se spojiti ali nije tako lagano...skinuti se mora jermen kompresora ako je tamo, ali je moguče bez razklapanja hladnjaka ali sa vrlo mirnom glavom ;)
zašto sve to znam...kod mene pokvario se onaj prijenos na motoru za pogon sata i kupio sam ga na ebay novog za 90€, kod nas u sloveniji sličan dio bio je 200€...ako bi sat priklopio kod filtera, onda bi bio pinjon 20€, ali je sat, koji se vrti u suprotnu smjer, vrlo skup in težko ga je pronači.
 

Niko1

Novi član
Tu od
16 Svi 2023
Poruka
4
Da, taj sat je u Hrvatskoj teško za pronaći ispod 100e.
 

Najnoviji postovi

Na vrh