• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Pšenica 2023./2024.

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
206
Ali nekako rijedak se cini kod mene .Nije kao prije druga sorta npr.kraljica da je gusto pa ae ne vidi zemlja od gustine .Sofru ne izgleda bas nesta obecavajuce.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
609
Možda te pozitivno iznenadi na ljeto, prinosom ne cijenom 😁
 

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
182
Moj isto izgleda rijetko baš , za sad sam razočaran ali vidjet ćemo kako će biti na kraju 🫣🫠
 

Ivan00

Član
Tu od
29 Stu 2020
Poruka
87
Kad je bila sjetva i koja sjetvena norma?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Case4220

Aktivni član
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
182
Evo zaštite klasa ovog mog bjednog, žutog, rijetkog sofrua , insekata ubiiiii naći 😮‍💨🤢🤣🤣🤣

 

Crnki

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
13
Pozdrav, koliko je dobro prskati ureom sada kod trece zastite, mislio sam pomjesati ureu i fungicid
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Ja sam odradil s Elatusom i 5% Ureje.

Radim to stalno, ali bilo je i promašaja kad je u pitanju bio Magnelo.
Pošto je sve dalje vrijeme čudnije a i sami fungicidi, nekako je da se ide u razdvojenoj primjeni.

Imate li problema s Lemom?
Jeste li se suočili s tim da ima rezistenosti nekih insekticida na nju.?!

Slučaj kod mene, pojavila se ponovno nakon nekoliko dana. Vidljivi su tragovi uništene leme ali i nova populacija leme, pa opet u tretman.
Korištena doza 0,14l/ha Karatea pa drugi puta s Poleci plus u dozi 0,38l/ha.
Jel treba pojačati dozu ili je naposljetku novi problemi u zaštititi, pitanje za struku a i za poljoprivrednike.
Sve manje je insekticida a vjerujem da su i pod-dozirani!

Napadnute sorte su Obiwan i Opsesija, Amicus puno manje dok Trublion neprimjetno.

Ima link na poveznici:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Karate je promašen insekticid kaj se tice leme, osvjedocili smo se nas par tu iz sela.
Dosta dobro djeluje Cythrin Max, Sumi Alfa pa cak i Mospilan.
Nekad davno sam i ja prskal s Poleci i bilo je dobro.
Ali da, lema je zadnjih godina postala veliki problem.
Poslije svakog tretmana je još malo ostane, pa bi se to takoreci, moglo prskati stalno.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,529
Ja sam jučer odradil drugu zaštitu sa Elatusom i Cythrin maxom + vreća neke zaštićene UREA-a na špricu 330l. Za sad mi se čini da je Cythrin ok. Leme ima al nije prestrašno. Stvar je i faza kad se šprica. Na slici Obiwan od jučer. IMG_4099.jpeg
 
Posljednje uređivanje:

Toma.s

Član
Tu od
22 Svi 2019
Poruka
43
Raste cijena pšenice


Al ćemo se oparit
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
168
Ove godine meni obiwan izgleda ko nikad, zdrav je cijeli. Sofru je zuckasti, a kaj se tice regulatora rasta na sofru je djeloval vise nego na obiwan, a sve sam isprskal u 2 dana. Takodjer leme ge jako puno, koristil sma sumialfu 1.5 dcl
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,535
Ja sa svojom Solenzarom bio poprilično nezadovoljan prije klasanja. Suša ju je izmučila, tlo pješčano. Sad kako je izklasala i palo par laganih kišica je prava ☺️
IMG_5423.jpeg IMG_5424.jpeg
Naravno slikano na najboljoj "tabli", ujedno i najmanjoj veličine enormnih 0.15ha :))
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,572
I ja sam imao problem sa Karateom ove godine, mislio sam da je problem što je sredstvo od prošle godine, ali izgleda da nije...

Išao sa 5-6 dana ponovno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh