• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Proizvodnja rajčice

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Moja rajčica nanovo posijana je nekih 5 - 7 cm. I takvu sam je presadio sad prije kiše.

Po mom iskustvo bolje napreduju u zemlji nego kad se ja brinem o njima 🤣
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
onda probaj obavit do 1.6., ali potrudi se sa zalijevanjem i mogućim zasjenjivanjem, jer će ga pržit jako sunce u sredini 8. mjeseca... ja sadim u plastenik zadnjeg oko 20.6.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
inače, računao sam malo investiciju u sadnju 400 kvadrata plasteničkog paradajza...ići će na preko 1000 eura za cijeli plastenik (nešto manje od 700 paradajzov)...
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
123
I ovak hipotetski, koliki je očekivani prinos od tih 700 u plasteničkim uvjetima. I kakav je odnos prema vanjskom uzgoju kad je plamenjaca u pitanju koja mi je lani pokosila više od pola
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
123
Moja rajčica nanovo posijana je nekih 5 - 7 cm. I takvu sam je presadio sad prije kiše.

Po mom iskustvo bolje napreduju u zemlji nego kad se ja brinem o njima 🤣
I ja sam si razmišljal da tak napravim polovicu
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
I ovak hipotetski, koliki je očekivani prinos od tih 700 u plasteničkim uvjetima. I kakav je odnos prema vanjskom uzgoju kad je plamenjaca u pitanju koja mi je lani pokosila više od pola
sa 500 kila konzumnog paradajza se pokrivam, računam na oko 2 tone po plasteniku...plus nešto za kuhanje...
U dobrim godinama bez ubitačnog sunca, uši, boleština, problema s kalcijem i ostalim nepredviđenim bedastoćama se bralo i preko 4 tone konzumnog, ali ne nadam se tome (a i rozi paradajz je inače nešto nižeg roda od crvenog, a ja baš rozog radim).
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
O života ti. Kad me nije sad srčani. Išao na tržnicu po rasade da imam malo veće i bolje nego moje.

F1 Dyno rajčica 1 euro komad. Ne F1 rasada oko 70-80 centi po komadu... Bome 300% skuplje nego prošle godine.

Kakve su cijene kod vas?


Edit:

Sad mi šogor kaže da je u Belgiji rasada oko 2.5 eura komad... Neka nova realnost očito...
 
Posljednje uređivanje:

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
123
Ista cijena tu kod nas. 1 euro te "bolje" , 70 centi te "lošije".
Lani ih nismo kupovali. Žena dobila i boljih i losijih. Nisam vidio neku razliku u sorti. Od stabla do stabla jesam bez obzira na sortu. No plamenjača je skurila i jedne i druge. Najbolje su prošli domaći. Zato sam i ove godine probal to delati. Ali prekasno izgleda.
Sijal sam i domaće sjeme crnog. Probal sam lani i ukus mi je bil jako dobar za razliku od žutog koji nema ništa zajedničko sa okusom paradajza. Istina je da crni nije onak.... za oko, ali je dobar
Cijene pak samo jure prema gore. Izgleda da svi polako shvacaju da tak više ne ide. Cijene u dučanu divljaju. Egzotično voće dva puta jeftinije od jabuka u sezoni.
Prije cca dva mjeseca bio sam u trgovini sa voćnim sadnicama. Baš došao kontejner. Ja se bio uputio po stolne sorte grožđa. Drugi dan sve bilo prodano. Kaze kolega koji tam dela da niko ni ne pita za cijenu. Sadi se sve.
Preko u slo, f1 cca 3.5 eura.. i to prodano
 
Posljednje uređivanje:

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
A govorimo o cijeni. Ako hoćeš uštedit kupit ćeš u veleprodaji a ne na malo. Čak mi je ta cijena od eura po sadnici ok s obzirom na mjesto prodaje.

Mislim da je pomidor 25-30 centi u rasadnicima. Kalemljena dinja i lubenica 0.8€, od "stvari" koje znam...
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Drže istu cijenu i doma na kućnom pragu i na tržnici. Mislim znamo se. Radio sam ja na pijacu. Dobijem uvijek gratis. Ali sam se šokirao cijenom. Očekivao sam 80 centi uvrh glave.

Ali ajde. Nije mi puno rasade falilo pa se preživi ta cijena. Ali da sam morao svu rasadu kupovati ili bi tražio jeftinije ili bi odustao od bašče.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,066
Evo još malo pa gotov s baščom. Još sutra 2 reda posadim i u ponedjeljak stavim ogradu...
IMG-20240504-WA0007.jpg
IMG-20240504-WA0005.jpg
 

damir23

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2023
Poruka
123
A govorimo o cijeni. Ako hoćeš uštedit kupit ćeš u veleprodaji a ne na malo. Čak mi je ta cijena od eura po sadnici ok s obzirom na mjesto prodaje.

Mislim da je pomidor 25-30 centi u rasadnicima. Kalemljena dinja i lubenica 0.8€, od "stvari" koje znam...
Pa te cifre su na tržnici. U rasadniku je više
 

Najnoviji postovi

Na vrh