• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Motokultivator strižna kosa

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
kakva su iskustva sa strižnom kosom mio osijek? Probal sam raditi sa jednom i štopa se ko blesavo... nema onih letava sa strane, da li bi se to moglo namontirati i bi li to imalo kakva učinka? Mislim da je problem i to što kultivator u rikvercu nema dosta brzine. Vidim da neki ljudi hvale te kose, a ja sam večinom čuo pokude, a i ovo što sam probal isto nije bilo impresivno.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
probao sam pravit one letve sa strane, napravio sam malo višlje i prema naprijed, jer trava kad je visoka pada na sve strane baš zbog male brzine. i štopalo mi se na okomiti nosač te daske i na kraju se od vibracija otpustilo na šarafima. tako da sam zasad odusto od toga, inače što se tiče košnje dosta je to dobro , promjenio sam sada one fiksne noževe na prstima i podesio klizače na razmak od 1mm ili malo manje i kosio i odlično kosi.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
strižna kosa mio standard molim par slika i objašnjenja,jel se može kaćiti ona naprijed? što treba za pripremu košnje štelati i napraviti?? na što moram obratiti pozornost itd itd
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Evo imam ja par slika. Jel ti kosilica u kompletu i jel nova ili rabljena i dali je neko radio sa njom.
Donji remen mora biti neki kruči, optibelt ili borovo, jer savin remen je meni stalno padao i onda sam zvao servis i oni su mi rekli da bi moglo biti zbog remena.Gornji remen mora skoro točnih dimenzija biti, jer mu je ograničeno špananje, tolko za početak.
ErEeeJf.jpg
[/URL][/IMG]
KaPDVST.jpg
[/URL][/IMG]
dtu2KF0.jpg
[/URL][/IMG] [/IMG][/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Remen taj koji ide u 8 nesmije biti nazubljeni jer se trga i ispada,znači treba najobičniji klinasti nebitno koja marka.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Ne može bilo koja marka, nesmije biti mekan remen, više sam puta to ponovio, i iznosio svoje iskustvo.
 

veki

Novi član
Tu od
4 Velj 2015
Poruka
9
momci hvala vam !!!! probam to naštelat sada za vikend pa se javim ,slike govore više nego 1000 rijeći!!!!!!!!! jel možeš napisati kad mi več objašnjavaš dlese 18 i broj oznaku remenja ako znaš?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh