• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Goldoni 610D servis Lombardini motora

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Imam Goldoni 610D, Lombardini dizel motor, lokacija Karlovac.

Kome bi se u blizini mogao obratiti za servis motora? Vjerojatno kompletno raskapanje, jako dimi i trosi ulje. Star je skoro 40 godina.

Takodjer, zanima me mogucnost ugradnje elektropokretaca. Stari mi je 80+ i malo mu je tesko zapaliti na potezanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Prištedi se muke i kupi si novi motor.
S pokretačem ofkors.

Jedini profići trebali bi biti agro dom zagreb..

Mozda entrada ima svoju ekipu koju bi mogli preporučiti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislim da je ovo isti motor

Kohler Engine KD15 350​

te generacije motora ima ručni starter kao na motornoj pili , svi su opremljeni dekopresorom tak da je paljenje 10x lakše ...koliko je to lakše za dedu ,hm
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Ja opet dizem temu, prosao sam jesen s tim starim motorom, probao kupiti u Agro Domu i nestalo im je, sad ide nova sezona i opet je tema aktualna.

Ono sto mene zanima, ok, ovaj KD15 350 je kao neka direktna zamjena, ali 7.5 konja.
Ja na tome najvise vozim malcer, umjesto 10'' kotaca imam 12''.

Jel bi ja mogao na to ugraditi 6LD 400 ili cak 440?

Malo tu gledam, pa za KD15 350 kaze: REPLACES LOMBARDINI 15LD350 AND 6LD 360 ENGINES


a onda za 6LD400 kaze:

Engines it replace 6LD 325 AND 6LD 360


a za KD15 440 kaze:

Engines it replaceLOMBARDINI 15LD 400 AND 440, 6LD 400 AND 435


Dakle, nekom 'logikom' ako 440 zamjenjuje 400 i ako 400 zamjenjuje 360 a za KD15 350 da zamjenjuje ovaj 360, onda to sve mehanički paše na isti stroj.

A tih par konja vise (veci promjer cilindra, 82 vs 86mm i nesto veci hod kod ovog najveceg) bi mi pomoglo da ne moram voziti s tolikim brojem okretaja pa onda bi i motokultivator isao sporije dok malčira.

Jel ja dobro razmisljam ili ima neka greska. Racunam na to da tih 10 konja nije previse za ostatak stroja.
 

lukarak

Novi član
Tu od
1 Tra 2011
Poruka
26
Evo da se pohvalim, kupljen je MOTOR KD15-440 ENTRADA E536 MTC EP S5 - Entrada

Montiran, radi, moram jos elektro dio spojit, moram kupit akumulator. Fakat se osjeti visak snage u odnosu na dosadasnji, s malcerom.

Mali problem je sto sam imam te 12'' kotace i oni smetaju za filter zraka koji nije ovak ko na slici na linku nego onaj klasicni uljni ogroman kakav je bio i na starom motoru. S ovim 10'' je sve ok, al budem napravio jos medjukomad da ga malo udaljim i da mogu te vece kotace stavit nazad. Ipak bi bolje bilo da je karter motora udaljeniji od poda jer se s ovim 10'' malo postruze po zemlji kad je ostri prijelaz s nizbrdice na ravninu.

Isto tak budem i pitao jel mozda imaju za nabavit filter zraka kakav je na ovom motoru na linku. Al opet, taj je papirnati, mozda je bolje imat ovaj uljni, ako nista, tu mijenjam ulje a ne stalno kupovat uloske.
 

Najnoviji postovi

Na vrh