• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Obicno se kupuje kad dodju mjere a ti bez mjera. Uvik kontra. Bravo, to je gazda.
Razumijem za cijenu, iznos rabata mozes reci za orjentaciju?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,554
Malo off, al da, upravo to. Ja sam isto bil za 15 000€ preveliki a za ostalo premali. U selu su kupljena jedno tri traktora sa tom mjerom za 15 000€ i sva tri ne rade skupa sati kolko moj kojeg sam kupil sam. Ljudi koji imaju dve rali zemlje su prolazili na mjerama i kupovali uglavnom stare traktore i malčere a neki stvarni mali poljoprivrednici sa 5-10 krava ili 10-ak krmača nisu mogli a njima bi tih 15 000€ značilo jer ipak nekaj proizvode. Nego se potiće doslovno teranje zajebancije i kupovina traktora koji služe za vožnju u klet ili sa druge strane firme koje su i onak dobro podmazane pa dobivaju milijune €.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Ista situacija kod mene, samo ti micro dobivaju a mi ostali nis, jedan je dobio prek veze lag...
Ali potice se aronija, i tak egzotika, ma bezveze, bolje da ne pišem.
Imam volju i nedam se, do kad, dok nesto na moru ne kupim. ..onda teraj,teraj žestoko....
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Ako hoćeš daj mi mail adresu na PP, da ti pokušam poslati (pošto je veza katastrofalna a dokument je "težak" 5,6 MB) kompletno uputstvo u PDF-u za rolo balirku kr 125 - 155.
Vjerujem da će ti biti od koristi.



Jesi li dobio upute?
Nadam se da su bile od pomoći i da si našao kako riješiti problem sa podešavanjem mehanizma za omatanje?

Ako nekome zatreba takođe imam upute za rad, (u PDF-u na Hrvatskom jeziku) za sledeće rolo balirke:
1. Krone Vario pack 1500, Vario pack 1500 MultiCut / Vario pack 1800, Vario pack 1800 MultiCut;
2. Krone Round pack 1250, Round pack 1250 MultiCut / Round pak 1550, Round pack 1550 MultiCut.
jesu li jos u opticaju uputstva za rolo presu krone vario pack 1500 multicut
 

perunikola

Novi član
Tu od
19 Svi 2024
Poruka
2
pozdrav svima.. prije par dana smo kupili novu sipma balirku 1221 farma plus
imam problem jer nam cesto mrezicu zamota oko gumenog valjka... normalno namota 2-3 pa 4 zamota oko gumenog valjka..
i da li je potrebno da trava , tj suho sijeno povlaci mrezicu ka unutrasnjosti da bi omotalo oko bale...
ako je tako onda kada pokupim svo sijeno kako na kraju da umotam poslednju balu mrezicom ako vise nemam sirovine da povuce mrezicu ka unutarsnjosti oko bale. hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,176
pozdrav svima.. prije par dana smo kupili novu sipma balirku 1221 farma plus
imam problem jer nam cesto mrezicu zamota oko gumenog valjka... normalno namota 2-3 pa 4 zamota oko gumenog valjka..
i da li je potrebno da trava , tj suho sijeno povlaci mrezicu ka unutrasnjosti da bi omotalo oko bale...
ako je tako onda kada pokupim svo sijeno kako na kraju da umotam poslednju balu mrezicom ako vise nemam sirovine da povuce mrezicu ka unutarsnjosti oko bale. hvala
Naravno da moraš planirati prije kraja da pustiš mrežu da je sijeno povuče do bale. U 10god rada sa Sipmom 2x mi se namotalo oko gumenog valjka. Ovisi ti kakvu mrežu koristiš meni se Bomark dobro pokazala. Ne valja ako je lagana onda mi ju gužva prije nego što padne do pick up-a.
 

perunikola

Novi član
Tu od
19 Svi 2024
Poruka
2
u redu, hvala.. pokusacemo pa vam javim... 2022 je godiste, imam da ona automatski radi sve ne znam koliko je to dobro, hoce li sabijati bale da valja... mada primijetio sam da ima u meniju da se izabere koliko slojeva da umota ili


i ovo su mi napisali ovi proizvodjaci.. moze li i do ovoga biti ?
"
By the way, what year is this machine from?

There are two rollers metal and rubber. There should be a metal cover adjacent to the metal one. If there is a gap over 1mm between the bale and the metal roller, the wind blows up the net and pulls it in and wraps it on the rubber roller. It is necessary to eliminate this gap. Remove the M8 screws and push the sheet metal cover as close as possible. Make sure that the sheet metal does not rub against the roller and see how it works."
ne kapiram ga koji je to metalni poklopac i koji je to metalni razmak izmedju bale i metalnog valjka
mozda mi ti mozes razjasniti i ovo
mada mrezica mi je dosta laka i tanka
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adella

Novi član
Tu od
22 Svi 2024
Poruka
1
jesu li jos u opticaju uputstva za rolo presu krone vario pack 1500 multicut
Pozdrav jel imate mozda upute na hrvatskom za Deutz Fahr 3.56 ili 3.81?
Ili za neku slicnu, neznamo kako ukljuciti nozeve preko kompijutera, ma zapravo neznamo nista,, please help,, ako treba uplatim . Hvala
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,176
u redu, hvala.. pokusacemo pa vam javim... 2022 je godiste, imam da ona automatski radi sve ne znam koliko je to dobro, hoce li sabijati bale da valja... mada primijetio sam da ima u meniju da se izabere koliko slojeva da umota ili


i ovo su mi napisali ovi proizvodjaci.. moze li i do ovoga biti ?
"
By the way, what year is this machine from?

There are two rollers metal and rubber. There should be a metal cover adjacent to the metal one. If there is a gap over 1mm between the bale and the metal roller, the wind blows up the net and pulls it in and wraps it on the rubber roller. It is necessary to eliminate this gap. Remove the M8 screws and push the sheet metal cover as close as possible. Make sure that the sheet metal does not rub against the roller and see how it works."
ne kapiram ga koji je to metalni poklopac i koji je to metalni razmak izmedju bale i metalnog valjka
mozda mi ti mozes razjasniti i ovo
mada mrezica mi je dosta laka i tanka
Govore ti da približiš poklopac gumenom valjku kako vjetar nebi okrenuo mrežicu i uhvatio gumeni valjak.


Uzeli smo i mi novu Sipmu faster nismo još probali ima isto sve preko kompjutera. Nema ni skalu ni manometar. Slojeve mreže štelaš mehanički na onom "nožu" sa strane.
 
Na vrh