• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

agricola

agricola

Novi član
Tu od
21 Ruj 2022
Poruka
1
Pozdrav forumaši.
Nedavno sam sa bratom ušao u posjed napuštenog seoskog imanja s oranicom, u okolici Vrbovca.
Djetinjstvo sam proveo na selu, a fakultet u zagrebu. Radim u IT-u no gravitiram old timer vozilima
(živio analogni svijet), općenito mehanici, i naravno - poljoprivredi.
Od mehanizacije imam dostupno nešto očevih strojeva, a iskustvo mi je općenito minimalno u ovom
području, tako da se nadam ponešto naučiti ovdje, a i možda pomoći svojim znanjima drugim forumašima.
Za poljoprivredni forum znam još od 2011-e, kada je otac po cijele dane visio na njemu.

Na posjedu ima struja i bunar no na žalost (ili sreću?) nema vode i kanalizacije, i sve je u polu raspadu
jer je napušteno godinama, tako da je plan za ovu godinu srediti hidrofor i g*vnjaru, popraviti krovišta,
srediti strujne instalacije i derutni životni prostor. Trebalo bi isprazniti i staju od sjena i pripremiti polje
za zimu, no otom potom.

Eto, toliko o meni za sad,
Živjeli!
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,291
Dobro došao.
Pokušaj nam predočiti koje strojeve imaš na raspolaganju, te koliko bi se zemlje okvirno obrađivalo, dali naginješ voćarstvu,povrtlarstvu ili ratarstvu.
Spominješ štagalj, znači da vrlo vjerojatno postoje i štale,koliko je vjerojatno će i one biti u upotrebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh