Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo Gdje je problem???
Stočarstvo Sve o uzgoju domaćih životinja u svrhu dobijanja proizvoda za ljudsku ishranu kao što su meso, mlijeko, mast te raznih sirovina kao što su koža, vuna, krzno, dlaka, perje, rogovi i papci...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-10-12, 14:49   #151
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Emy Vidi poruku

Moram još napomenuti da mi je u Cazinskoj veterinarskoj stanici veterinar rekao da sve to napusti i da se posvetim promjeni hranidbe....a da su u principu krave zdrave i da je to reakcija na hranu.
Kad prođe karenca traži da veterinar pošalje mlijeko u laboratoriju na analizu. Tako ćeš tačno znati šta je uzrok i kako liječiti krave. Pusti sva ta nagađanja: ovo je - ono je... svi nešto pametuju a na kraju će se sve slomiti preko tvog džepa!!
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-10-12, 15:43   #152
mate22
Aktivni Član

Član foruma od: 18.10.2009
mate22 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Emy Vidi poruku
Sad sam zvao veterinara on veli da će reagens na mastitis uvjek reagirati pozitivno iz razloga sto injektor djeluje i odrađuje svoje i tako će biti dok ne prođe karenca...znači za prve 3 krave sutra u veče a za jednu u petak veče...te ću nakon toga odraditi test i onda vidjeti za dalje...

Druga stvar koju je rekao jest ta da mastitis koji je u njoj ne moze preću u težu fazu jer injektori odrađuju svoje, dakle moze se smirivati ili ostati takav...ukoliko ostane takav ići ćemo s nekim drugim tretmanom...takve su njegove riječi.

A sto se tiče hrandbe čitajući ovu temu i ja sam pomislio na tu slatku kiselost...jer barem 2 obroka dobijaju susenu sudansku travu...i ostalo jedu grašak iz rolobala imaju običnu sol, kreda i smjesa tritikala i kukuruza u omjeru 70:30 %...iziđu ponekad vani kad imam vremena, kad ne onda im nakosim i donesem u ručnim kolicima, silažu otvaram tek za 10-tak dana i imam kositi jos 15 dunuma djeteline...

Nemam neku mlječnost ali sam sve do sad imao zdravo stado...

Njih 4 je mlječnost oko 40-45 litara dnevno...za mene je to solidna plata.

Moram još napomenuti da mi je u Cazinskoj veterinarskoj stanici veterinar rekao da sve to napusti i da se posvetim promjeni hranidbe....a da su u principu krave zdrave i da je to reakcija na hranu.
jel ovo 70 % tritikala u smjesi? kolko to bude kg? i na kolko obroka dnevno?
mate22 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-10-12, 16:47   #153
Emy
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
Emy je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mate22 Vidi poruku
jel ovo 70 % tritikala u smjesi? kolko to bude kg? i na kolko obroka dnevno?
obratno je 70 kila kuruza i 30 kila tritikala....te smjese oko 3 kile dnevno po kravi....dodam još i kredu...

Da nebi kreda pravila problem...da nju ne dajem puno ???
Nepročitano 10-10-12, 19:25   #154
golman7
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.09.2011
golman7 je na dobrom putu
Početno

ne vjerujem da je hrana kriva,,,mastitis,,,se ne dobije sigurno kroz hranu,,znamo kako se dobije i prenosi,,,i cowboy je u pravu,,,poslusaj njegov savjet
Nepročitano 10-10-12, 21:40   #155
dane
Aktivni Član

Član foruma od: 29.06.2008
dane je na dobrom putu
Početno

Moje iskustvo s slanjem mljeka na analizu u vaeterinarski institut, u jedne krave sam imao upalu u jednoj četvrti i nikako je riješiti uvjek pokazuje pozitivno na somatotest. Prvi put sam išao s cobaktanom i ništa drugi put s klavoksilom i ništa, pitam veterinara dali da pošaljem mljeko na analizu a on mi veli pošalji ali vjerojatno će ti odgovoriti da bakterija djeluje na cobaktan i klavoksil i tako je i bilo ja pošaljem preko veterinarske i nisam mogao dočekati da mi jave nego ih nazovem i oni mi rekli da na bakteriju djeluje samo cobaktan i klavoksil a ja im velim da sam s tim već lječio i ništa a oni vele samo to da je analiza pokazala da na bakteriju djeluju samo ovi antibiotici.

A jedan veterinar mi je rekao da si radim sam masti za upale vimena u jednu kilu svinjske masti umješam 30g kamfora (kupim u apoteci 100g oko 25-30kn) 15 g mentola (isto kupim u apoteci oko 20g 20-30 kn) i u sve to umiješam malu bočicu propolisa i kad mi se pojavi upala ili vidim da mi je mljeko pozitivno djeluje na reagens namažem par puta po vimenu i vjerujte mi u 90% slučajeva je upala presala u jako kratkom vremenu inače tu mast koristim i za zglobove.
Nepročitano 11-10-12, 09:11   #156
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

Član foruma od: 23.02.2010
MOCO je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dane Vidi poruku

A jedan veterinar mi je rekao da si radim sam masti za upale vimena u jednu kilu svinjske masti umješam 30g kamfora (kupim u apoteci 100g oko 25-30kn) 15 g mentola (isto kupim u apoteci oko 20g 20-30 kn) i u sve to umiješam malu bočicu propolisa i kad mi se pojavi upala ili vidim da mi je mljeko pozitivno djeluje na reagens namažem par puta po vimenu i vjerujte mi u 90% slučajeva je upala presala u jako kratkom vremenu inače tu mast koristim i za zglobove.
mislim da je dobar recept! inače ja vjerujem u dobru profilaksu, ali samo na čistom vimenu i isto koristim kreme calgonit za vime i mislim da je ta krema isto na tom tragu, ali često mi to nije dovoljno pa koristim injekcije a injektore izbjegavam (sve) jer su mi se pokazali lošima i preskupima
MOCO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-12, 09:12   #157
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno

ovo bi valjalo probati.
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-12, 10:25   #158
dane
Aktivni Član

Član foruma od: 29.06.2008
dane je na dobrom putu
Početno

Probajte dosta je jeftino naspram sličnih stvari u veterinarskoj a i dobro.
Svinjska mast je samo baza kamforu i mentolu kojeg imate u svim gelovima za upale a proplis od pčela je prirodni antibiotik. Svinjska mast je poželjna da bude što čišća, bez soli ili nekih ostalih primjesa ja koristim mast od onih mrena s drobova kad je svinjokolja onda skupim tih mrena, stopim i od toga dobijem ljepu mast.
Nepročitano 11-10-12, 10:38   #159
KREŠO
Aktivni Član

KREŠO avatar

Član foruma od: 10.10.2011
KREŠO je na dobrom putu
Početno

Da li se može mastitis izbječi i u kojem postotku umakanjem cica u onu jodiranu tekučinu za posle mužnje kad se osuši ostane kao zaštita na cici. Ili je to samo jedan od inih proizvoda. Ja koristim to, al kad si krava legne zna to zgulit sa cice pa zato pitam kako to funkcionira kod vas. Emy tebe je stvarno krenulo. Želim Ti da čim prije to riješiš.
KREŠO je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-10-12, 11:04   #160
MOCO
Uvaženi Član

MOCO avatar

Član foruma od: 23.02.2010
MOCO je na dobrom putu
Početno

jod je dezificijens i tu služi kao barijera novim infekcijama, tako da sumnjam da može izliječiti već postojeće
MOCO je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Gdje kupiti malč? Pierre Povrtlarstvo 4 09-09-12 14:09
Poticaji gdje i kako Mister x Svatara 23 18-03-12 13:34
Dežurni čestitari , gdje ste ? Ratarko Svatara 116 25-02-08 22:48

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:59.