Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Mehanička radionica za pile
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-07-16, 08:10   #1431
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe
Početno Re: mehanička radionica za pile

Hvala abarth. Kod potrošenog tanka goriva, ulja još ostane u tanku. Vodilica je 45 cm. Ako smanjim količinu ulja, kak bum znal da dosta podmazuje?

Na deklu gdje naliježe vodilica postoji gumica kroz koju dolazi ulje. Jedino se meni čini kao da je dekl stariji od gumice.

Još jedna informacija o nezgodi s motorkom. Jednom prilikom je na velikoj strmini prilikom rezanja drvoje krenulo nizbrdo. Ispustil sam motorku jer bi inače i ja krenul za drvom. Ispala je iz drva i tumbala se nekih 10 m, dok se nije zaustavila u jarku. Na vodilici ne mogu primijetiti da bi bila svinuta.
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-07-16, 23:57   #1432
mijo
Regularni Član

Član foruma od: 31.07.2014
mijo ima spektakularnu aurumijo ima spektakularnu auru

Iwanho ,mislim da masnoća na piljevini ispod poklopca nije problem. I na mojoj Štilovki je tako a mislim da je bilo i na onima prije nje .Biće ,kak reče Kawasaki ,da je to ulje koje napravi krug pa ga lančanik razbaca po poklopcu. I moja (ms 230) ne potroši ulje dok potroši benzin.
mijo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-16, 07:55   #1433
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Mijo, hvala ti kaj si me utješil.
Jedini problem je teže čišćenje te zamašćene piljevine.
Nepročitano 05-07-16, 10:44   #1434
mijo
Regularni Član

Član foruma od: 31.07.2014
mijo ima spektakularnu aurumijo ima spektakularnu auru

Samo daj Bože dobrih drva ,lako za motorke. Nažalost ,došla su vremena da svako ko kupuje drva (i ja više kupim nego svojih narežžem) za svaku sezonu grijanja potroši na drva vrijednost solidne motorčice.
mijo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-16, 11:05   #1435
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Član foruma od: 17.01.2012
Zagi82 će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od iwanho Vidi poruku
Piljevina, koja se nakupi ispod poklopca kojim je pritegnuta vodilica, je masna. Lanac se dobro podmazuje. Radi se o Jonsered 2159.

Jel to normalno? Jel možda vodilica ne naliježe dobro pa dio ulja ode pored rupice na vodilici?
Na mojoj štilovki je isto tak.
Ali svejedno ju morem spuhati s kompresorom, iako je masno sve. Bolje da je masno nego da je suho!
Al meni se čini da moja čak i premalo maže lanc, na 3 tanka benzina jen tank lancola prejde. Kad sturiram motorku prema nekoj površini, slabo baca. Valjda su se zlizali oni puževi koji vuku ulje
Nepročitano 05-07-16, 12:02   #1436
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Zagi, kaj imaš za štilovku? Većinom ti imaju sve šaraf za štelati kolićinu ulja.
Nepročitano 05-07-16, 12:05   #1437
Zagi82
Aktivni Član

Zagi82 avatar

Član foruma od: 17.01.2012
Zagi82 će uskoro postati poznat

Imam MS310. A znam da imaju, šaraf je već na maksimumu.
Nepročitano 05-07-16, 12:27   #1438
kawasaki0201
Super Uvaženi Član

kawasaki0201 avatar

Član foruma od: 16.01.2011
kawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajankawasaki0201 je sjajan

Probaj ga malo zmrdat minimum maximum, ali kak veliš, očito je pumpica na kraju. Probaj neko rjeđe ulje za prvu silu, tipa hidrol. Sused već godinama trpa u huski hidrola i za sad se ne buni, a radi hrpu usluge.
Nepročitano 05-07-16, 12:33   #1439
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Zagi, tak velika razlika mi nekak ne štima. Jel ti možda ždere preveč benzina? Ja sam kod rada tupim lancem primijetil da potroši skoro duplo benzina nego kad je lanc oštri.
Nepročitano 05-07-16, 21:36   #1440
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Ja sam primjetil da je jače masno kad hoču dovršiti rezervar goriva tupim lancom.
Kao da nema piljevine koja bi to ulje pokupila za sobom.

Možda grešim ali tak mi se čini.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
DOLMAR motorne pile zgzac umarstvo 64 31-10-15 12:24
Motorne pile Stihl hrvoje999 Potranja 3 30-03-13 13:12
evo pile c-355 agromaner Nai traktori i mehanizacija 15 05-10-12 08:45
poljoprivredne škole i škole za mehaničare tinda Svatara 15 27-01-12 17:37

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:12.